Убавината на женското тело по породувањето: Мајки се борат против притисоците за враќање на старата линија

Група мајки направија серија од моќни црно бели фотографии, со кои сакаат да ги охрабрат другите мајки кои се соочуваат со притисоци веднаш после породувањето да се вратат во претходната форма.

Видео: Развојот на бебето во стомакот прикажан низ ултразвук

Од: Твое Бебе on Вторник , 06/10/2015 - 10:44
Бебе се смее уште во стомакот на мајката

Прекрасно видео на кое може да се види како се одвива развојот на бебето во текот на деветте месеци поминати во стомакот на мајката преку реални ултразвучни снимки.

Вашето бебе јаде тоа што јадете вие

влијание на исхраната на мајката врз бебето

Нова кампања се обидува да ги предупреди бремените идни мајки, како и мајките на малите деца за ефектите од нивната исхрана врз нивните деца. За цел на кампањата направени се фотографии на бебиња кои цицаат, додека дојките на мајките се насликани да личат на разни нездрави оброци (чизбургер, слатки, газирани пијалоци и сл.).

Родителите и лекарите биле спремни да се откажат, но тогаш братчето и испеало песна

бебе

Како и секоја друга добра мајка, кога Карен открила дека очекува уште едно бебе сторила се што може за да му помогне на 3 гоидшниот син - Мајкл да се подготви за приновата. Ултразвукот покажал дека се работи за сестричка.

Еве што би сакала да му кажете на вашето дете кога ќе покаже со прст кон мојата ќерка

Кога влеговме во игралишетето вашето дете веднаш покажа кон моето, гласно велејки: Мамо, погледни ја! Вие брзо го заќутивте, го викнавте за тивко да го укорите.

Безусловна љубов: Прва средба помеѓу родителите и нивното посвоено бебе

првата средба со посвоената ќеркичка

Може да се најдат многу фотографии од раѓање на бебињата, но фотографката Kristen Prossen сакала да ја овековечи на фотографии првата средба помеѓу родители и посвоено бебе. За тоа и се укажала прилика кога нејзините пријатели David и Sarah Olsen требало за прв пат да ја сретнат својата ќеркичка Тили.

Бебињата почнуваат да учат уште во стомакот на мајката

трето тромесечие од бременоста

Група научници од Универзитетот на Хелсинки открија дека процесот на учење кај бебињата почнува многу порано отколку што се мислеше. Бебињата почнуваат да учат уште пред да се родат.

Рака во рака се избориле за живот

близначките во болница

Лили и Грејс се родиле 13 недели пред време и првите седум недели од животот ги поминале одвоено. Кога конечно ги ставиле заедно во инкубатор, тие веднаш посегнале една накај друга и се фатиле за рака. Следните 2 месеци во болницата ги поминале гушкајки се една до друга.

Шокантно видео: Planned Parenthood (Планирано родителство) ги "жнее" и продава деловите од телата на абортираните бебиња

Од: Твое Бебе on Среда, 15/07/2015 - 21:26
планирано родителство продава делови од телата на абортираните бебиња

Во видеото кое го згрози цел свет може да се види како Др. Deborah Nucatola, еден од врвните извршни директори на Планирано родителство (Planned Parenthood) - организација која е најголем вршител на абортуси во САД, разговара со прикриени актери, кои се претставуваат како претприемачи во врска со изгледите за купување на делови од телата на фетусите

Полза од авокадото во бременоста

авокадо

Авокадото освен што може да се приготви и јаде на безброј начини, е исклучително здраво овошје. Авокадото е преполно со хранливи материи, кои се неопходни за правилен раст и развој на бебето во стомакот.

Pages