Kвиз

Re: Kвиз

Испратиод kit-kat » 29 Авг 2012, 16:35

Jovano jovanke

Na koj datum se praznuva Sv.Fanurie svetecot na ispolnuvanje zelbi?
Слика на членот
kit-kat
Модератор
Модератор
 
Мислења: 2973
Придружен: 08 Јул 2012, 13:13
 Му се допаѓа: 1722
 Им се допадна: 2000

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 29 Авг 2012, 16:48

27 Avgust.

Koj e kralot na rockot?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод malenaD » 04 Сеп 2012, 13:00

Елвис Присли
Кога потонал титаник?
Слика на членот
malenaD
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1576
Придружен: 03 Мај 2011, 11:30
 Му се допаѓа: 467
 Им се допадна: 276

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 05 Сеп 2012, 03:55

14ти април 1912 се ударил во ледникот, а на 15ти април потонал.

Кој ја пее (пееше) песната "Mercedes benz"?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод Nespretna » 05 Сеп 2012, 18:20

Janis Joplin.

Колку „стара“ е планетата Земја?
Слика на членот
Nespretna
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1811
Придружен: 17 Мај 2012, 05:21
 Му се допаѓа: 92
 Им се допадна: 120

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 07 Сеп 2012, 03:34

Околу 4.5 милијарди години.

Која жена прва отиде во вселената?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод Debora » 07 Сеп 2012, 23:02

Мислам Валентина Терешкова беше.
Која е четврта планета во нашиот сончев систем?
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13593
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5497
 Им се допадна: 3606

Re: Kвиз

Испратиод imambebe » 09 Сеп 2012, 23:04

Cetvrta planeta e Mars.
(((( IMAM MALA POPRAVKA KAJ ODGOVOROT ZA PRAZNUVANJETO NA SV,FANURIE, TOA E NA 9 SEPTEMVRI,T.E. DENES BESE.))))

Koj ja peese pesnata ,,kako Vardar,,?
Слика на членот
imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1454
Придружен: 30 Апр 2011, 00:18
 Му се допаѓа: 401
 Им се допадна: 741

Re: Kвиз

Испратиод Nespretna » 10 Сеп 2012, 05:12

...Како Вардар, ќе дотечам, на раце ќе те однесам... Кои сихови еј...

Одговор: Зафир Хаџиманов

Почеток на која недела од бременоста се рачуна како термин за пораѓај?
Слика на членот
Nespretna
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1811
Придружен: 17 Мај 2012, 05:21
 Му се допаѓа: 92
 Им се допадна: 120

Re: Kвиз

Испратиод Happy_Mommy » 22 Сеп 2012, 05:24

Почеток на 41 недела.

Од кој наш град е оперската пејачка Милка Ефтимова (rolll) (rolll) да си го прославам градчето малце (laugh1)
Слика на членот
Happy_Mommy
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1034
Придружен: 17 Мај 2011, 21:34
Локација: USA
 Му се допаѓа: 5
 Им се допадна: 76

Re: Kвиз

Испратиод Petra » 25 Сеп 2012, 11:59

Milka Eftimova e od Radovish. (thumbsup)
Koj e avtorot na "Amerikanska Tragedija"?
Слика на членот
Petra
Модератор
Модератор
 
Мислења: 3331
Придружен: 17 Ное 2009, 21:50
Локација: God's Kingdom
 Му се допаѓа: 1321
 Им се допадна: 925

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 25 Сеп 2012, 22:29

Teodor Drajzer.

Koj e grckiot bog na vinoto?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод belomorka » 06 Окт 2012, 23:10

еј прашањево како за мене многу сакам вино. Тоа е Дионис.
кој е најкраткиот ден во годината?
Слика на членот
belomorka
Безрезервен форумски другар
 
Мислења: 2673
Придружен: 15 Сеп 2011, 16:12
 Му се допаѓа: 479
 Им се допадна: 1435

Re: Kвиз

Испратиод Fiona » 07 Окт 2012, 21:14

21ви Декември
Која е првата жена , воедно и Македонка која го преплива Ла Манш?
Слика на членот
Fiona
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 340
Придружен: 13 Јул 2012, 12:56
Локација: Скопје
 Му се допаѓа: 37
 Им се допадна: 130

Re: Kвиз

Испратиод carina » 08 Окт 2012, 22:10

Атина Бојаџи
која е првата жена добитник на нобелова награда за физика и хемија,полјакиња
Слика на членот
carina
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1076
Придружен: 20 Јул 2011, 08:21
Локација: skopje
 Му се допаѓа: 255
 Им се допадна: 356

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 09 Окт 2012, 19:18

Marie Curie!

Koe e prvoto kuce sto bilo prateno vo vselenata?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод Nespretna » 09 Окт 2012, 19:46

Лајка.

Колку време и е потребно на Земјата да се заврти околу својата оска?
Слика на членот
Nespretna
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1811
Придружен: 17 Мај 2012, 05:21
 Му се допаѓа: 92
 Им се допадна: 120

Re: Kвиз

Испратиод happy cumulus » 12 Окт 2012, 22:26

Priblizno 24 saati.

Kolku e dolg kineskiot zid?
Слика на членот
happy cumulus
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1503
Придружен: 13 Окт 2011, 04:57
 Му се допаѓа: 104
 Им се допадна: 200

Re: Kвиз

Испратиод Lady D » 02 Ное 2012, 18:21

2450 km

Кој е автор на “Божествена комедија“ ?
Слика на членот
Lady D
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1531
Придружен: 01 Окт 2010, 17:24
 Му се допаѓа: 10
 Им се допадна: 22

Re: Kвиз

Испратиод konstantina 6 » 02 Ное 2012, 18:41

Dante Aligeri!
koi ovosja se mokni antioksidanti??
Слика на членот
konstantina 6
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 950
Придружен: 26 Мар 2012, 10:30
 Му се допаѓа: 17
 Им се допадна: 48

ПретходнаСледно

Return to Игри и забава

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 1 гостин