Приспивни песни

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Приспивни песни

Испратиод Peperutka » 12 Јул 2013, 22:58

Кои песни им ги пеете на вашите бебиња за полесно заспивање? (whistle)
Мамички давајте идеи за приспивни песнички.
Peperutka
Чувар на форумската ризница
Чувар на форумската ризница
 
Мислења: 2311
Придружен: 18 Окт 2010, 20:28
 Му се допаѓа: 897
 Им се допадна: 549

Re: Приспивни песни

Испратиод Fiona » 17 Јул 2013, 14:45

Пеперутче, јас на моето најчесто му пеам само онака мммммммммммммммммммм во ритам на некоја песна или па некад и сама си измислувам музика и песни, а он душа моја па ги обожава и си заспива (laugh1)
Fiona
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 313
Придружен: 13 Јул 2012, 12:56
Локација: Скопје
 Му се допаѓа: 40
 Им се допадна: 134

Re: Приспивни песни

Испратиод malenaD » 17 Јул 2013, 15:10

Пеперутка јас стално си му пеев оние англиски што ги има и на youtube http://www.youtube.com/results?search_q ... ong&page=3
ние со тие песни и јадевме,и се релаксиравме и заспивавме и по некое македонско од златно славејче (thumbsup)
malenaD
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 840
Придружен: 03 Мај 2011, 11:30
 Му се допаѓа: 204
 Им се допадна: 150

Re: Приспивни песни

Испратиод kit-kat » 17 Јул 2013, 15:45

И јас многу му пеев на синко.Често и песни од фестивалчиња од наше време-Ех тој Тоше,Бомбонче,Наташа од 3 три...
И сеуште ги сака и ги знае на памет.
kit-kat
Модератор
Модератор
 
Мислења: 2810
Придружен: 08 Јул 2012, 13:13
 Му се допаѓа: 1632
 Им се допадна: 2023

Re: Приспивни песни

Испратиод davidkjara » 31 Јул 2013, 11:46

Nani nani bebence nadvor pee petlence pee kukurika tebe mi te vika da izmies racinja da izmies licence da mi bides cisto kako vcera isto (smile)
Dve racinja so deset prsti*( i gi pokazuvam racete)si imam deca jas
eve gi gore (gi krevam gore)
eve gi dole (gi spustam dole )
i op na ramenca(i ja skokotkam na ramencata)dobra e za da se uci da prati so ocinjata
aj ako mi tekne uste ke vi pisam (smile)
davidkjara
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 376
Придружен: 14 Јул 2012, 08:46
 Му се допаѓа: 120
 Им се допадна: 201

Re: Приспивни песни

Испратиод Petra » 01 Авг 2013, 15:53

Пеперутка, ги пеевме песните што има напишано Давивидкјара, Наташа од трето 3, Ех тој Тоше, Рингишпил, Дувна ветре, Две братчиња си пијат, Еден глушец...А и така како што има напишано Фиона, ммммммммммммммммм ако била ептен пред заспивање. (smile)
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 2041
Придружен: 17 Ное 2009, 21:50
Локација: God's Kingdom
 Му се допаѓа: 1358
 Им се допадна: 871

Re: Приспивни песни

Испратиод Emilija85 » 17 Апр 2014, 09:07

phpBB [video]

Нашата нова омилена (smile)
Emilija85
Член
Член
 
Мислења: 180
Придружен: 20 Ное 2012, 17:33
 Му се допаѓа: 61
 Им се допадна: 68

Re: Приспивни песни

Испратиод Crnokosaa » 17 Апр 2014, 11:05

Jas mu gi pustam da si gi gleda ili mu gi peam Twinkle twinkle little star I Little snowflake , za zaspivanje ni se odlicni a imam I na mob edni prispivni simnato Lullaby sounds I edna od niv ja obozavame dvajcata .. I mama zaedno so G si zaspiva na niv. :)) :))
Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 560
Придружен: 11 Ное 2012, 23:16
 Му се допаѓа: 151
 Им се допадна: 266


Return to Бебе

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 2 гости