Пременопауза

Пременопауза

Испратиод NadicaG » 25 Окт 2013, 17:54

вчера го слушав др .ОЗ ги набројиваше симптмите за пре менопауза,знчи тоа не е менопауза,се јавува после 35година и е период кога хормоните лудуваат,мислам или имач поголемо количество естрадиол,а веќе следниот момент помало ....уморот е главна карактеристика,напливи на топлина,менување на расположение,особено е тежок периодот пред добивање.........знам дека повеќето сте помлади,но кај постариве имаат ли овакви симптоми,особено овој месец ми се многу изразени (ner)
NadicaG
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1177
Придружен: 06 Мај 2011, 10:02
 Му се допаѓа: 1065
 Им се допадна: 1024

Re: Пременопауза

Испратиод Debora » 25 Окт 2013, 18:03

Од ова што наброја мислам дека само умор имам, ама тој си го тумачам со тироидата. Откога земам лекови за неа и сменив некои работи многу подобро ми е. Немам осет јас за симптоми изгледа, тивко си ја минам. (rolll)
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 10032
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5971
 Им се допадна: 3612


Return to Здравје

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 1 гостин