Како ни се трудниците

Нашите постари теми

Re: Како ни се трудниците

Испратиод zizel » 04 Мај 2011, 18:19

Hahah Ana I me iznasmea. Inace jas denes kaj maticnata bev za toa so imam nekoj zolt iscedok i me nervira a na rezultatite ne pokazuva nisto, pa ne znam so e pa taka bev pak i uzpat me pogleda na eho i mi potvrdi deka e devojce. Taka moze da mislam iminja sega :)
zizel
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 289
Придружен: 18 Апр 2010, 11:46
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 3

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Marina » 04 Мај 2011, 18:42

uff daj boze da ne e nisto seriozno,se javiv kaj ginekologot,utre sabajle treba da otidam na pregled,ako se vlosi sostojbata do vecer treba da otidam vo bolnica.a ova internetov stvarno ne im e prijatel na trudnicite,sto se ne se iznacitav,eve sega da pisam ova i go isklucuvam pc-to,ke se napnam uste povekje (sad1) pa ke pisam utre so kako bilo.fala za utehata, mamino srce (a2)
Marina
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 643
Придружен: 22 Мар 2011, 16:00
Локација: Giessen,Germany
 Му се допаѓа: 2
 Им се допадна: 20

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Petra » 04 Мај 2011, 18:49

Марина се надевам дека се е во ред и дај Боже да потврди утре лекарот дека сте одлични ти и бебушот. Пиши како сте поминале на лекар. (a2)
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 2041
Придружен: 17 Ное 2009, 21:50
Локација: God's Kingdom
 Му се допаѓа: 1358
 Им се допадна: 871

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Marina » 05 Мај 2011, 11:14

samosto se vrativ od ginekolog,me pregleda i mi kaza deka se e super,i matkata u bebeto,bolkite i tie dvizenja ne bile nisto posebno,mi rece da zemam magnezium i da miruvam.i ke go poslusam,sega pak ke si legnam,mn malce spiev nokjeska.ama sega odma ke zaspijam,mi se smiri dushata :ymblushing:
Marina
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 643
Придружен: 22 Мар 2011, 16:00
Локација: Giessen,Germany
 Му се допаѓа: 2
 Им се допадна: 20

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Annet » 05 Мај 2011, 11:51

Eve me i mene po skoro eden masec. Prvo da im cestitam na novite trudnici i im posakuvam lesna i ubava bremensot... Inace da se pofalam jas... veke sme vo vtoro tromesecie, i jas i bebata sme super.... (joy) (joy) (joy) (joy) Pred nekoj den bev na kontrola i doktorot mi rece deka e se vo nadobar red i deka mozebi drugiot pak ke mozeme da go dozaeme polot.... Starite alisata soro i ne me berat poveke, pa sega ke mora nesto novo trudnicko da si kupam :grin: :grin: :grin: ovoj pat bebeto veke lici na malo covece.... Sledna kontrola ni zakaza okolku 25ti ovoj mesec...
Annet
Нов член
Нов член
 
Мислења: 43
Придружен: 13 Феб 2011, 23:08
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Debora » 05 Мај 2011, 11:59

Marina мило ми е што сте во ред, ќе можеш на раат да се опуштиш. (a2) (a2) (a2)
Анет супер. dance
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 10034
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5971
 Им се допадна: 3614

Re: Како ни се трудниците

Испратиод MONIKA LITITAROVA » 05 Мај 2011, 13:47

Vece sum mesec dena bremena ne cuvstvuvam nisto posebno osven sto jadam malku povece od prethodno.so prvoto detence uste na pocetokot imav macnini,grcevi vo stomakot.a sea uste gi nema tie simptomi....no srecna sum sto sum povtorno bremena..pozzzzzzz do site trudnici
MONIKA LITITAROVA
Нов член
Нов член
 
Мислења: 3
Придружен: 05 Мај 2011, 13:22
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Petra » 05 Мај 2011, 15:44

Марина многу ми е мило што сте добри ти и бебушот. Сега одмарај и изнаспиј се мила. (a2)
Анет ме радува што се е во ред. (joy) (a2)
MONIKA добредојде на форумот! (a2) Да си маш така лесна и убава бременост цело време. (thumbsup)
Поздравче до сите трудници! (kup)
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 2041
Придружен: 17 Ное 2009, 21:50
Локација: God's Kingdom
 Му се допаѓа: 1358
 Им се допадна: 871

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Alexa » 05 Мај 2011, 15:54

Поздрав и од мене за сите (kup)
Јас сум добра, само ми се спие повеќе од порано и сеуште немам апетит.
Само една работа ми е чудна, ми излегуваат модринки без некоја посебна причина. Мали се, и не многу темни, но се појавуваат од ништо предизвикани. Имаше ли некоја од вас ваков проблем?
Alexa
Член
Член
 
Мислења: 152
Придружен: 17 Окт 2010, 13:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Како ни се трудниците

Испратиод Ana.I » 06 Мај 2011, 00:06

труднички баш ми е мило што сте добрички и вие и вашите бебушки.
Алекса провери си ја крвната слика ако не ја имаш сега брзо проверено,сум слушнала,ама не знам колку е точно,дека при нагло ослабуванје на крвта можни се чести појави на модринки.Инаку јас во цела бременост воопшто не почуствував зголемуванје на апетитот,и баш супер е тоа да си знаеш,помалку ке се здебелиш (laugh1)
Ana.I
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 523
Придружен: 27 Окт 2010, 22:03
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 8

ПретходнаСледно

Return to Архива

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 1 гостин