Повраќање во второ тромесечие

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,
Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.

Повраќање во второ тромесечие

Испратиод volce » 24 Сеп 2010, 13:33

zdravo na site,

bi sakala ako moze nekoja mamicka da mi kaze dali e normalno da se povrakja vo vtoroto tromesecie? vo prvite tri meseci mi bese mnogu loso i povrakjav, ama posle prestanav... sega sum 5 mesec i nekogas mi se slucuva da povratam... ne deka mi se losi ili gadi od nekoja hrana... ama taka, koj znae od sto.... ponekogas pritisokot mi pagja, pa dali e mozno da e od toa, ili od nesto drugo. dali nekoj zne da mi kaze

pozdrav do site
volce
volce
Нов член
Нов член
 
Мислења: 13
Придружен: 11 Авг 2010, 09:29
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Повраќање во второ тромесечие

Испратиод Debora » 24 Сеп 2010, 16:16

Волче немој да се секираш, јас имам 2 роднини што повраќаа во доцна бременост и двете родија живи и здрави деца. Повраќањето најчесто стивнува во второто тромесечие, но не секогаш. Ќе се јави некој и со овакво искуство, во секој случај тоа што ти се случува е нормално.
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13610
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5502
 Им се допадна: 3609

Re: Повраќање во второ тромесечие

Испратиод Kjara » 25 Сеп 2010, 10:01

Мајка ми кога го носела брат ми , цела бременост повраќала , па фала Богу супер си е (smile) не се секирај (a2)
Слика на членот
Kjara
Модератор
Модератор
 
Мислења: 684
Придружен: 11 Ное 2009, 18:48
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 5

Re: Повраќање во второ тромесечие

Испратиод Ana.I » 05 Ное 2010, 13:10

jas znam da si povratam od vreme na vreme,a vlegov vo vtoroto tromesecie od bremenosta,nisto strasno,mojata kuma se utepa od povrakanje cela bremenost
Слика на членот
Ana.I
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 707
Придружен: 27 Окт 2010, 22:03
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 7


Return to Бременост

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 1 гостин