Повраќање во второ тромесечие

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,
Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.

Повраќање во второ тромесечие

Испратиод volce » 24 Сеп 2010, 13:33

zdravo na site,

bi sakala ako moze nekoja mamicka da mi kaze dali e normalno da se povrakja vo vtoroto tromesecie? vo prvite tri meseci mi bese mnogu loso i povrakjav, ama posle prestanav... sega sum 5 mesec i nekogas mi se slucuva da povratam... ne deka mi se losi ili gadi od nekoja hrana... ama taka, koj znae od sto.... ponekogas pritisokot mi pagja, pa dali e mozno da e od toa, ili od nesto drugo. dali nekoj zne da mi kaze

pozdrav do site
volce
volce
Нов член
Нов член

Мислења: 13
Придружен: 11 Авг 2010, 09:29
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Повраќање во второ тромесечие

Испратиод Debora » 24 Сеп 2010, 16:16

Волче немој да се секираш, јас имам 2 роднини што повраќаа во доцна бременост и двете родија живи и здрави деца. Повраќањето најчесто стивнува во второто тромесечие, но не секогаш. Ќе се јави некој и со овакво искуство, во секој случај тоа што ти се случува е нормално.
Debora
Администратор
Администратор

Мислења: 14087
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5989
 Им се допадна: 3897

Испратиод Kjara » 25 Сеп 2010, 10:01

Мајка ми кога го носела брат ми , цела бременост повраќала , па фала Богу супер си е (smile) не се секирај (a2)
Kjara
Модератор
Модератор

Мислења: 684
Придружен: 11 Ное 2009, 18:48
 Им се допадна: 5

Испратиод Ana.I » 05 Ное 2010, 13:10

jas znam da si povratam od vreme na vreme,a vlegov vo vtoroto tromesecie od bremenosta,nisto strasno,mojata kuma se utepa od povrakanje cela bremenost
Ana.I
Домашен член
Домашен член

Мислења: 707
Придружен: 27 Окт 2010, 22:03
 Им се допадна: 7

Return to Бременост

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Filigran и 3 гости

Loading