Венчаница

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 07 Дек 2011, 00:15

Super sto ima i vakava tema,bi mozele da dadete i nekoi predlozi,na pr. kade ste ja kupile ili siele vasata vencanica i otprilika ceni.Jas sakam vakva za mojata svadba i bas slicna vidov vo Qween,samo ne znam kako tamu se dzizat cenite.
[ img ]
Samo so plava lenta,normalno (rolll)
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод ivana28 » 15 Дек 2011, 10:48

Јас мојата ја правев во Кокев.Таму венчаниците се од 400 евра па нагоре.Мојата беше едноделна,горниот дел беше од чипка,а од кукови надоле беше пораскошна и беше во повеќе слоеви тул.И на самиот тул имаше парчиња наставеани како цветови од чипката.Најубаво беше што ми беше многу лесна и испадна баш како што си ја замислував цело време (smile) А пред да се одлучам за Кокев бев и до Qween само таму се поскапи венчаниците.Јас за една многу едноставна прашав,беше 700 евра (smile) И башка сите венчаници им се со корпа.
Слика на членот
ivana28
Член
Член
 
Мислења: 205
Придружен: 30 Ное 2011, 16:46
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 1

Re: Венчаница

Испратиод Debora » 18 Дек 2011, 23:49

Убава инспирација за следните невести. (lovet) (love5)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 20 Дек 2011, 14:02

Da vi kazam deka vchera bev po butici nevestinski i razgleduvav fustani i vo eden bendisav mnogu ubavi od Maggie Soterro se no ne probav.Ke odam za proba zaedno so mm ovie denovi pa ke vi kazam koga konechno ke se odlucham za nekoja a gi ima nekolku koi mi se dopagaat (w1).
Sakam da stavam slika od edna venchanica ama neznam kako (unsure)
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 21 Дек 2011, 01:17

Можеш да отидеш на овој сајт http://tinypic.com/ , таму направи upload на сликата, копирај го кај што пишува IMG code и залепи го во постот,едвај чекам да видам каква венчаница ке ставиш.Како се движат цените?Поздрав (lovet)
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 21 Дек 2011, 10:19

Vakava venchanica sakam i ima edna mnogu slichna e i isto e od Maggie Soterro e !
[ img ]
Mislam deka site ke se slozite deka e ubava i elegantna (smile)
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 21 Дек 2011, 22:33

Bambi vencanicava e preubava,ke ti ja kradam taka da si znaes :D A kaj gi ima vencanicite od Maggie Soterro?
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 22 Дек 2011, 01:11

eve moze i nesto vaka:
[ img ] ili vaka
[ img ]
[ img ]
(love5)
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 22 Дек 2011, 10:20

Ive vtorata slika shto ja imash staveno venchanicata e od Maggie Soterro i takva slichna ima tuka.Inaku gi ima vo Bitola vo Simona se vika salonot za venchanici i se dvizat okolu 9000den 10000den.
Pozz i kis4e
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 22 Дек 2011, 23:09

9000 i 10000 ?nekako eftino mi se gleda Slucajno da ne e taa cena za iznajmuvanje?!Fala ti mnogu za informaciive (lovet)
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 23 Дек 2011, 10:15

Da Ive taa cena e za iznajmuvanje.Ti sakash da si go kupish nevestinskiot ?
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод Ive » 23 Дек 2011, 22:19

Pa sakam ,samo ne znam kako ke mi dozvolat finansiite.Nekako mi e sube da nosam vencanica sto nekoj drug ja nosel pred mene a i plus celo vreme da treba da ja padam da ne ja ostetam ili da i napravam nesto drugo.Ne znam seuste razmisluvam,cekam malku da se potstopli pa da prosetam po buticive niz Skopje da vidam kako se dvizat cenite.Vo sekoj slucaj Fala ti Bambi za informacijata (lovet)
Слика на членот
Ive
 

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 12 Ја 2012, 20:34

Pozdrav devojki (smile)
Da vi se pofalam si odbrav venchanica denes (rad) (rad) (rad)BESHE LJUBOV NA PRV POGLED (rolll) ,super e i nova e sega samo shto im pristigna vo butikot za venchanici.Nemam slika sega da vi stavam,no shtom ke obezbedam ke stavam da vidite.Kef sum (joy) dance (jmp) (cl)
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод malenaD » 12 Ја 2012, 20:48

Bambi stom ti se dopadnala zemaj si vednas da ne ja kupi nekoj drug. Ajde cekame slika da ja vidime (rad)
Слика на членот
malenaD
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1576
Придружен: 03 Мај 2011, 11:30
 Му се допаѓа: 467
 Им се допадна: 276

Re: Венчаница

Испратиод Bambi » 06 Феб 2012, 13:00

Сеуште се мислам помеѓу 2 венчаници,и двете ми се убави и незнам која повеќе ја сакам а искрено супер ми стојат и двете (smile) ,и бидејќи свадбата ми е за 2 недели ке мора да се одлучам (smile).Искрено сеуште не ме фаќа трема за свадбата и се ми е така смирено,си течат обврските околу припремите иако во саботата беше тотален хаос бидејќи мораше да се презакажи свадбата за една недела порано бидејќи пред постите не венчавала црквата,па имаше паника кај мајка ми леле дали ке стигниме имаме и обврска оваа сабота 40 дена на баба ми Бог да си ја прости и се е во трчање и купување овие дена,но само за убаво да е се ке биди со ред.
Поздрав до (kup)
Слика на членот
Bambi
Редовен член
Редовен член
 
Мислења: 393
Придружен: 29 Окт 2011, 12:19
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 18

Re: Венчаница

Испратиод malenaD » 08 Феб 2012, 15:57

Бамби во право си само за добро да е и се ке се среди и јас да ти кажам дека воопшто немав трема ни пред свадба а и на самиот ден немав.Знам кога бев на фризер фризерката само ме прашуваше дали имам трема а јас немав и ми се чудеа. Да знаеш најдобро е така смирено и се ке си биде.Уживај во подготовките и ајде одлучувај за венчаница па чекаме фотки!!! Поздрав
Слика на членот
malenaD
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1576
Придружен: 03 Мај 2011, 11:30
 Му се допаѓа: 467
 Им се допадна: 276

Re: Венчаница

Испратиод Nadja » 30 Сеп 2012, 20:31

Јас не носев венчаница, туку бел свечен фустан. Сите гости на свадбата мислеа дека тоа ми е венчаница. Се изненадија кога им кажав дека е фустан.
Nadja
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1278
Придружен: 26 Авг 2012, 19:03
 Му се допаѓа: 15
 Им се допадна: 65

Re: Венчаница

Испратиод Happy^_^ » 20 Мај 2013, 11:16

[ img ]

Еве каква венчаница ќе шијам јас (rad) (rad) (rad) Да ви кажам во оваква се пронаоѓам, сакам убаво да си се чуствувам на свадбата а не да се мислам дали ми се влече фустанот или дали некој ќе ми го згази (ner) Имам премногу енергија во себе, сакам да играм, да скокам и се со ред и пробав и некои долги венчаници атер за мајка ми (re) (re) ама одвај чекав да ми ги извадат (ner) (ner) (ner) И така, е сега ако знае некој каде може да се најдат бели чевли слични на овие на сликава нека ме просветли (tongue) (tongue) (tongue) Баш ќе ви пишам дали ќе ми ја сошијат како што сакам венчаницата, во јуни средината ми е првата проба. (joy) (joy) (joy)
ps: Dzuli ајде и ти стави слика да видиме dance dance dance
Слика на членот
Happy^_^
Модератор
Модератор
 
Мислења: 2443
Придружен: 28 Мар 2013, 12:47
 Му се допаѓа: 257
 Им се допадна: 1505

Re: Венчаница

Испратиод Debora » 20 Мај 2013, 11:26

Хепи мноооогу е убава венчаницата, ептен!!! (lovet)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Венчаница

Испратиод Vesela » 20 Мај 2013, 11:50

Што убава венчаница Хапи. Јас не сакам воопшто класични венчаници. Јас не носев венчаница. Носев бели панаталони со туника бела извезена со чипка и бисери. Многу елегантна комбинација.
Слика на членот
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1789
Придружен: 06 Мар 2013, 13:00
Локација: All around the world :)
 Му се допаѓа: 378
 Им се допадна: 887

ПретходнаСледно

Return to Свадба

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 1 гостин