Симптоми на бременост?

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,
Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 14:21

Епа добро еве јас да си кажам прва (smile) Од првиот ден на овулацијата( мислам 2 дена пред очекуваната овулација) кога ми почнаа грчевите во долниот дел од стомакот па до ден денес не ми престануваат. Онакви благи грчеви одвреме навреме. Некаде прочитав дека се јавуваат како едни од првите знаци на бременост. А може и само ми се причинува дека си се надевам (laugh1)
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Debora » 12 Дек 2010, 15:06

Јас во ПМС ги имам сите "потребни" симптоми, отекување на градите, дури и често мокрење и гадење (секако лесно ми се гади), така да не можам да ловам симптоми. (smile)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Ana » 12 Дек 2010, 15:18

jas normalno nema da dobijam za edna nedela, ovoj mesec prvpat ne me bolat gradite kako za pred dobivanje i vcera imav slabi bodezi vo leviot jajnik cel den...
Слика на членот
Ana
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 792
Придружен: 20 Ное 2009, 12:24
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 11

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:24

Ана колку дена ти е менструалниот циклус?
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Ana » 12 Дек 2010, 15:26

od 25 do 28 (rolll)
sekogas mi bese na 25 no otkako pocnavme da probuvame za bebus se pomesti na 28.. pa od togas se razlicno... kako ke mu dojde (rolll)
Слика на членот
Ana
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 792
Придружен: 20 Ное 2009, 12:24
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 11

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:36

Ништо не мора да значи ако не те болат градите, многу жени немаат никакви симптоми па се изненадени кога ке видат позитивен тест за бременост, барем од тоа што сум го читала по форуми
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Ana » 12 Дек 2010, 15:37

jas sum odlucena da ne dobijam hahaha
pred edna nedela pravev inseminacija i mora da bide... ako ne dve barem edno (rolll)
Слика на членот
Ana
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 792
Придружен: 20 Ное 2009, 12:24
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 11

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:38

Охоооо, па ќе биде сигурно (thumbsup)
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Debora » 12 Дек 2010, 15:39

Ако не едно, барем две. (joy) Ана за 2 се договоривме. (love5)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:41

ама дебора ако судам според тикерот и ти циљаш на 2 (cl) Еве јас сум скромна, барам само едно (laugh1)
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Ana » 12 Дек 2010, 15:43

Debora wrote:Ако не едно, барем две. (joy) Ана за 2 се договоривме. (love5)

hahahaha nade mi iznasmea hahahaha
i jas sakam mnooooooogu dve cucki ama aj...si vikam da bidam skromna i so edno za pocetok (rolll)
Слика на членот
Ana
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 792
Придружен: 20 Ное 2009, 12:24
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 11

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Debora » 12 Дек 2010, 15:46

Да две, си резервиравме близнаци. (laugh1) Ти ако сакаш едно, нека биде едно - секако вредно. (cl) (a2) Ама не од скромност. (joy)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Ana » 12 Дек 2010, 15:47

ajde za edna nedela da imam pozitiven test a za dve nedeli eho so 2 embrioncinja hahahaha
Слика на членот
Ana
Домашен член
Домашен член
 
Мислења: 792
Придружен: 20 Ное 2009, 12:24
 Му се допаѓа: 1
 Им се допадна: 11

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:48

(bu) (bu) (bu)
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод Debora » 12 Дек 2010, 15:50

Ana wrote:ajde za edna nedela da imam pozitiven test a za dve nedeli eho so 2 embrioncinja hahahaha

(joy) dance (joy) dance (joy) dance (joy)
Немам зборови на ова. (thumbsup)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Симптоми на бременост?

Испратиод zaga » 12 Дек 2010, 15:52

Е ова се вика позитивно размислување, браво Ана
Слика на членот
zaga
Член
Член
 
Мислења: 107
Придружен: 12 Дек 2010, 00:06
 Му се допаѓа: 0
 Им се допадна: 0

Re: Симптоми на бременост

Испратиод Lady D » 25 Дек 2010, 16:05

Ме интересира дали грчеви во долниот дел од стомакот, и повремено во желудникот се симптоми на бременост ?
Слика на членот
Lady D
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1531
Придружен: 01 Окт 2010, 17:24
 Му се допаѓа: 10
 Им се допадна: 22

Re: Симптоми на бременост

Испратиод Debora » 25 Дек 2010, 17:50

Лејди Ди тебе ти касни? (joy) dance (joy) dance (joy)
АЈде израдувај не барем ти. (rolll)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

Re: Симптоми на бременост

Испратиод Lady D » 25 Дек 2010, 17:58

Ми доцни да, и имам некои чудни симптоми, ама не знам што е работава, дека ние не се обидуваме,па не ми е јасно баш (unsure)
Слика на членот
Lady D
Форумски домаќин
Форумски домаќин
 
Мислења: 1531
Придружен: 01 Окт 2010, 17:24
 Му се допаѓа: 10
 Им се допадна: 22

Re: Симптоми на бременост

Испратиод Debora » 25 Дек 2010, 18:13

Додека да се јават искусните, симптомите можат да бидат исти како пред добивање, значи и болки во долниот дел од стомакот. Ако вие не се обидувате, се сеќаваш дека зад грб ви правевме планови. (rolll) (a2) Уф колку сакам да си бремена. (jmp)
Колку ти доцн, ајде еден тест. (joy)
Слика на членот
Debora
Администратор
Администратор
 
Мислења: 13640
Придружен: 22 Сеп 2009, 17:24
 Му се допаѓа: 5528
 Им се допадна: 3631

ПретходнаСледно

Return to Бременост

Кој е присутен

Моментално присутни на овој подфорум се: Нема регистрирани корисници и 4 гости