Апетит во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Апетит во бременоста

Post by sweety » 15 Jun 2015, 22:51

Bravo za tebe Lejla, jas mnogu ne se opteretuvam sto jadam I kolku koga mi se jade -jadam nema sega sigurno da gladuvam da trpam za da ne kacam na kilaza.Me nervira okolu mene koi znaat deka sum trudna me zagleduvaat znaci bukvalno sum gi fatila kako me gledaat dali sym popravena, pa so komentari kolku se oni popravile ili pak sto da jadam,iskreno sekoj sovet e dobredojden no sekoj organizam si e razlicen, na orimer na mene seuste ovosje ne mi odgovara ako malku prejadam vednas go povratam

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Апетит во бременоста

Post by SMESKO » 12 Sep 2016, 21:32

Апетит имам,но неможам да јадам се,одредена храна само што ќе помислам ми се гади а инаку јадам 3 пати на ден и ако продолжам вака тешко мене (piggy)

Одговори

Return to “Бременост”