Исцедок во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by only44you » 27 Nov 2015, 13:34

Lena_nela wrote:Онли не ништо страшно ако нема миризба ,додека не ги направиш брисевите во 12-13 недела можеш да си се одмиваш со камилица,кај мене тоа мн ми помага.
А еве и јас од 8 месец па навака имам од време на време жолтеникав,бел исцедок (како мрсулче (tongue) лигаво) но еве вчера ги зедов резултатите од брисевите и нема ништо се е чисто,така да не се плашам ваљда е нормален тој исцедок.
Мила, ама исцедокот има мирис, па мене тоа и ме плаши искрено (sad1)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Lena_nela » 27 Nov 2015, 18:15

Па незнам Онли,најдобро знае докторот,повторно консултирајсе.И јас на почеток користев гинодактарин една паковка ама одма по не ми даде уште една паковка вагиналети од др.Волф. мислам дека беше така не ми текнува како се вика ама добри се прашај го и за нив.

milomoe
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 02 Feb 2016, 09:37

Re: Исцедок во бременоста

Post by milomoe » 02 Feb 2016, 09:50

бремена сум 6 недела...и минатата недела малото ми беше многу болно и по болници трчање, неспиење, 5 дена..... кога одам во тоалет на бришење на тоалетната ми се појави како темнокафени конци....(значи не секрет или исцедик) како стара крв... одма почнав со утрогестан.

кажете ми имала ли некоја од вас вакво искуство....и што понатаму?

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2246
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 925 пати
Им се допаднал: 1182 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by sweety » 02 Feb 2016, 11:22

Јас имав таков исцедок, веднаш отидов на преглед се беше во ред со плодот, ми рекоа застарена крв,за неколку дена си престана, мој совет ти е да отидеш да те видат на ехо.

milomoe
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 02 Feb 2016, 09:37

Re: Исцедок во бременоста

Post by milomoe » 03 Feb 2016, 13:57

а дали ти рекоа нешто посебно, како на пример мирување и слично....
јас во петок имам закажано на лекар.... па ќе видам
инаку....преку ден немам... навечер може на бришење сосема малце да се појави...

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2246
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 925 пати
Им се допаднал: 1182 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by sweety » 03 Feb 2016, 18:50

ЈАс мирував тие неколку дена и после кога престана си продолжив најнормално да се двиќам, ми рекоа дека е од прекинот на аспиринот мислам

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by borjana » 27 Mar 2018, 15:50

Во 12 недела на брисевите и пап тестот искочи кандида....12 денови ставав полигинакс и помина после една недела пак почна исто исцедок без мирис обилен баш како за кандида......една недела се мачев па пак почнав со полигинакс 6 дена.... и за некој ден пак се појави ова незнам дали е од тоа .... девојките што имавте како се справувате со исцедокот бел е млечен,без мирис и не ме чеша ама ми смета водено да ми е

Одговори

Return to “Бременост”