Болки во јајници во бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
мамица
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 12 Jan 2016, 15:53

Болки во јајници во бременост

Post by мамица » 12 Nov 2016, 18:11

Здраво јас сум нова на форумов и неможам да се снајдам сакам да најдам тема за пораѓај во странство дали постои нрзнам ве молам за помош

Vodolija
Нов член
Нов член
Мислења: 28
Придружен: 19 Oct 2016, 14:25
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Прашања

Post by Vodolija » 14 Nov 2016, 10:14

Добро утро мамички и идни мамички.
Морам да ве прашам нешто.Од вчера почнаа на момент да ме болат јајниците.Во 6та недела сум,дали е тоа нормално?Значи не постојано, но на моменти ме заболуват.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Прашања

Post by Maceto » 14 Nov 2016, 13:44

Водолија здраво, има тема на форумот Прво тромесечие се вика, некој од админите ќе го префрли прашањето таму, за да полесно биде и на тебе и на сите кои бараат одговор на прашањата. Оваа група се однесува на прашањата како да се дојде до некоја тема, како да се стават слики и сл,значи нешто поврзано со полесно снаоѓање на форумот. Инаку сосема нормално е да осеќаш болка во јајниците, јас имав моменти кога ептем ме болеа, но сепак издржлива болка,така ми беше првите три месеци, се тоа е нормално (big-hug)

Vodolija
Нов член
Нов член
Мислења: 28
Придружен: 19 Oct 2016, 14:25
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Прашања

Post by Vodolija » 14 Nov 2016, 13:51

Многу ти благодарам Maceto (big-hug)
Се извинувам што ја утнав темата,не разгледав а мислев дека е за било какви прашања.Се надевам дека некој админ ќе ми го префрли мислењето.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Болки во јајници во бременост

Post by Debora » 14 Nov 2016, 21:40

Ја раздвоив темата. Убави мешковци. (kup)

Одговори

Return to “Бременост”