Близначка бременост после конизација

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Khaleesi
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 21 Aug 2017, 18:28
Им се допаднал: 1 time

Близначка бременост после конизација

Post by Khaleesi » 21 Aug 2017, 18:42

Мојата состојба е очајна. Пред 2 години имав ЦИН3 и направена е конизација. Грлото беше последен пат измерено пола година пред да останам бремена и беше 3.27 см. Сега сум 13та недела, грлото воопшто не беше измерено до пред 3 дена. Откако отидов кај друг гинеколог бидејќи стариов искрено ИЗУМИЛ дека имам конизација, го измерија и сега на 13 недели е 29.7 см. Во меѓувреме бидејќи си работев несвесна за ризикот бидејќи носам близнаци почнав да крварам и да чувствувам болки. Стариот гинеколог не реагираше на тоа кога му велев дека имам болки. Сега сум на боледување кое ми го даде новиот доктор и пијам терапија но болки чувствувам при секое движење, при секое менување положба. Многу сум уплашена. Контролата е за 10 дена а јас живеам во страв дека нешто ќе се случи бидејќи искрено претходниов гинеколог многу ме разочара. Инаку се е во ред со бебињата и супер напредуваат. (sad1)

Junior
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 02 Oct 2015, 23:50
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Близначка бременост после конизација

Post by Junior » 22 Aug 2017, 09:53

Гoспoд дa ве чувa и тебе и бебињaтa.ќе биде се вo ред.сaкaв дa те прaшaм дaли oстaнa бременa пo прирoден пaт.јaс истo имaм прaвенo кoнизaцијa сo цин 3 и веќе две гoд немa сеуште бременoст.нo дoктoрoт уште сегa ми вели декa штoм ќе oстaнaм бременa веднaш дa прaвaм серклaж и зaдoлжителнo земaње бoледувaње и oдмaрaње.мислaм декa aкo oтидеш вo некoјa привaтнa клиникa ќе дoбиеш решение зa дa мoжеш oпуштенo дa си ги изнoсиш бебчињaтa

Одговори

Return to “Бременост”