Ве молам за совет прва бременост

Кои испитувања е потребно да се направат во бременоста. Совети и искуства за здрава бременост.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Kristina Jovanovska
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 03 Dec 2017, 16:17
Им се допаднал: 1 time

Ве молам за совет прва бременост

Post by Kristina Jovanovska » 03 Dec 2017, 18:56

Драги членки навистина незнам дали мојава тема е за овде но секој совет ми е добредојден :) Значи вака имајќи желба за бебе со партнерот имавме односи на 4ти Ноември и ја имавме таа среќа нашиот обид да биде успешен од прва 😆😆😆 Правев два теста и двата беа позитивни а и не добив овој месец 😊😊 Меѓутоа проблемот кај нас е тоа што ние сме во друга држава поради работа и мораме да бидеме тука се до 24ти Декември 😓😓 Досега не сме биле на лекар зашто и тешко ни иде пронаоѓањето на гинеколог...Моментално пијам само фолна киселина и би ве замолила за совет дали треба да пијам уште нешто и она најбитно што сакав да ве прашам е дали да почекаме да се вратиме во МК за да одиме на гинеколог или да најдеме овде гинеколог со надеж дека ќе се разбереме ??? Ви благодарам однапред

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Ве молам за совет прва бременост

Post by Теа22 » 04 Dec 2017, 16:58

фемибион 1 пиј фолна киселина и кажи ми која недела си бидејки е потребно да правиш и брисеви и контрола да правиш во 7 недела за да се види дали има срцева акција

Kristina Jovanovska
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 03 Dec 2017, 16:17
Им се допаднал: 1 time

Re: Ве молам за совет прва бременост

Post by Kristina Jovanovska » 04 Dec 2017, 23:21

6та недела сум денес бев тука на лекар сестрата ми вика као штом не крвариш нема потреба да те гледа доктор као кога ќе си се вратите тогаш во твојата земја иди си на лекар 😓😓

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10978
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5776 пати
Им се допаднал: 3538 пати

Re: Ве молам за совет прва бременост

Post by Debora » 05 Dec 2017, 07:40

Кристина добро ти рекла сестрата немаш никакви индикации дека нешто не е во ред. Не се замарај со непотребни грижи и уживај си во бременоста. Веќе си пиеш фолна, уште малку ќе се вратите. (smile)

Kristina Jovanovska
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 03 Dec 2017, 16:17
Им се допаднал: 1 time

Re: Ве молам за совет прва бременост

Post by Kristina Jovanovska » 05 Dec 2017, 10:32

Ти благодарам за советот ама сепак мислев дека е подобро барем на ехо да ме видеше само али се тешам дека уште малку и сме дома па тогаш ќе си напраиме се што е потребно и се надевам дека се ќе биде во ред 😊

Одговори

Return to “Испитувања во бременоста”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин