Ултразвучни прегледи

Кои испитувања е потребно да се направат во бременоста. Совети и искуства за здрава бременост.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Ултразвучни прегледи

Post by sweety » 04 May 2017, 14:21

Штом има срцева реакција во ред си бар јас така мислам,може ехото не е убаво а и кај мене тек во 8 или 9 недела бев прв пат на ехо.Прво отидов како тебе рано се гледаше една точка.Мисли позитивно и се ќе биде во ред.

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Ултразвучни прегледи

Post by Bojana » 04 May 2017, 19:51

Фала Sweety вчера малку имав кафево и отидов кај докторката ме гледаше пак и се беше во ред се гледаше и плодот примав прогестерон инекција и само одмарам земав боловање (grupna-gushka) (racinja)

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Ултразвучни прегледи

Post by mamita2413 » 18 Dec 2017, 12:25

@Sandrushka13
Оваа тема ја најдов за да си кажеме со Сандрушка како поминавме. Мене на ехо не ми се гледаше бебушот затоа што матката ми е многу назад речиси до кичмата. Но со вагинално се си беше во ред. Имаме рачиња, ноџиња, прстиња. Срцето се си е во ред и мрдаме, но јас не го осеќам уште. А кое е вашето мислење за матката што ми е назад? Ми рече гинекологот дека како расте бебето ќе си биде се како што треба.

Sandrushka13
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 18 Oct 2017, 14:56
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Ултразвучни прегледи

Post by Sandrushka13 » 19 Dec 2017, 13:59

Mamita и ние поминавме супер бебишка е супер си расне имаме и рачиња и ноџиња многу сме активни хаха дури и докторката не пофали ни вика мајка ама е активно ова бебе браво . Супер сме пораснати срценцето си работи како што треба и дај боже само вака да си напредува и моето и твоето и на сите други мамички . Мене ме гледаше со другото ехо и мислам дека не е проблем што е во твојата ситуација така бидејки на мојава другарка што сум и старосватица до 5 месец мораа да ја гледаат вагинално кај секого е различно немај гајле и само напред . Сега на 26 сум на приска и брисеви (smile) (grupna-gushka) (t3)

Одговори

Return to “Испитувања во бременоста”