Главоболки во бременоста

Здравје и компликации во бременоста. Совети за здрава бременост, наши иксуства и како да се избегнат и надминат компликациите.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Трудничко катче

Post by happiness » 17 Jan 2016, 22:52

онли со помин да е само (kup)
јас со првата бременост имав доста главоболки на почеток , еднаш истрпив цела нок и пола ден и веке следниот пат кога имав главоболка по неколку дена одма му јавив на гиникологот матичен и тој ми вели да си се напијам аналгин стандарт како и вообичаено го послушав, и свеки почна да зборува ( секогаш е против медицина , а јас сум контра слика-подржувам лекарства) и следниот пат кога имав главоболка мм од паника не ми даваше аналгин , јас со глава заврзана како рамбо (ако ја стегав силно главата , болката ми намалуваше инаку полудував од болка солзи имав во очи од болка) нокта тргнав на брза помош и таму ме прегледаа убаво ме испрашаа се и сешто имам мајчина книшка, крвна слика итн и пак ми рекоја да си се напијам аналгин (smile) само дека не смеам да претерувам прво пробував со магнезиум директ да ме опушти малку, пиев кока-кола со лимон,пешачев во тишина со мм со саати, и на крај ако не прекинуваше аналгин...
е сега најубаво е да си зборниш со доктор , не е во ред да те боли, барем мојот гиниколог е таков гледа секое жалење да го елиминира
на жалењето мое дека имам вртоглавици секако рече дека е нормална појава ама ми даде Торекан таблетки и одма ми се смири 4 таблетки испив и денес ги прекинав оти веке се чуствувам подобро, а напнатоста на свеки не е ни за опишување вели
-Одма почна со апчиња? па јас до 5ти месец повракав и ништо не пиев! (sneeky)
зборувај Онли со матицниот сиггурно ек се најде некакво решение , се надевам дека за брзо ке го наминеш и ова (a2)

Одговори

Return to “Здравје и компликации во бременоста”