компликации во бременост

Здравје и компликации во бременоста. Совети за здрава бременост, наши иксуства и како да се избегнат и надминат компликациите.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: компликации во бременост

Post by Debora » 24 Feb 2015, 21:57

Данче разгледај тука spontan-abortus.html , има повеќе теми кај што можеш да прочиташ искуства и да прашуваш што те интересира. Брзо да се опоравиш. (kup)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: компликации во бременост

Post by WhiteRose » 24 Feb 2015, 23:09

dance86 wrote:Ви благодарам на сите за подршката.Сакам да ве прашам дали знаете колкувреме треба мирување послем киретажата и колку време се чуствува болки.Мене гинекологот ми даде боледување една недела но јас сметам дека е тоа малку време бидејки имам јас уште болки сеуште се чуствувам слаба се јавив на доктор он ми вика нормално е да имам болки рано е уште и ми закажа контрола за три недели но јас посебно од десната страна во стомакот и кицмата осекам болки дали има некој слично искуство ви благодарам на сите (sad1)
Данче душо не грижи се штом докторот вика нормално е сигурно е така. До душа јас немав никакви болки после киретажата, ни крварење. Лежев само денот кога ми беше направена киретажата. Другиот ден продолжив со секојдневните активности нормално, нормално се осекав физички. За психичи е скрос друг муабет, но предпоставувам дека ми беше полесно да правам нешто физички за да ми попушта психичката напнатост.Но, доколку болките се силни можеби е паметно да отидеш на преглед. Антибиотици и капки за нормализирање на матката претпоставувам си пиеш.
Поздрав и поскоро опоравување. (racinja)

Одговори

Return to “Здравје и компликации во бременоста”