MISSED ABORTION

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by Lena_nela » 11 Apr 2016, 21:08

Аненце (big-hug) ке помине,сега мн боли,но од искуство ти викам да ја гледаш добрата страна од ова,што ако беше покасно или не дај боже да не се развива како што треба. И јас го поминав ова пред година дена,поточно минатиот фебруари, и на несакање по месец дена останав (t3) ,си поминав лесна бременост и еве сега има кој да ме буди и гуга. Така да нема губење надеж,сакам и тебе како мене да ти се деси (big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by Lejla7 » 12 Apr 2016, 09:43

(big-hug) Нормално дека ќе помине, Аненце, ама треба време. Шетај со ќеркичката, излегувај на сонце колку што можеш почесто, дружи се со сакани луѓе...Јас бев на раб на депресија кога ми се случи истото ама преживеав. Нормално е да се чувствуваш така како што се чувствуваш, жив човек си и боли. Те гушкам (big-hug)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by DemetraD » 12 Apr 2016, 11:25

Ке помине ама секогаш ке боли секогаш кога ке се сетам плачам Јас своето бебушче го ресорбирав секогаш ке го носам во себе

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 22 Sep 2016, 16:21

денеска е најгрознио ден у мојо живот...најтешкото чувство кога докторката кажа дека нема срцева реакција...ке чекат да искрварам па да ме прават ревизија.Ногу ми е тешко (sad1) (sad1) (sad1) колку се радувавме за на крај ништо да не биде (sad1) (sad1) (sad1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 22 Sep 2016, 16:51

Бојана те (big-hug) знам какво е тоа чувство го осетив на своја кожа пред 2 години за да веднаш после тоа се опоравам со нова и здрава бременост.
Тешко е знам,но ќе издржиш сите ние кои сме го доживеале тоа сме издржале и сме продолжиле напред,така и ти ќе направиш,не било за тебе,подобро сега отколку подоцна,Господ е голем и знае што прави,зад секоја болка стои причина а Господ ја знае таа причина.После секој дожд сонце изгрева никогаш не го заборавај тоа (bu)
Ова ќе го пребродиш,и те чекаме со убави вести за нова (t3)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 22 Sep 2016, 20:59

мИ рекоа да ми прават ревизија но прво да прокрварам,незнам дали да одам во систина? Вие што мислете?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Lejla7 » 23 Sep 2016, 09:10

Бoјaнa, мнoгу ми е жaл (big-hug) (big-hug) (big-hug) Истoтo гo имaм пoминaтo и јaс, ембриoн без срцевa aкцијa и знaм кoлку бoли.

Мене не ме чекaa дa прoкрвaрaм. Дoктoрoт инсистирaше нa ревизијa веднaш. Плoдoт зaoстaнувaше вo рaст две недели. А немaв никaкви симптoми, ни кaфеaв исцедoк ни бoлки. Не знaм штo дa ти кaжaм, мoже требa дa oдиш вo Систинa.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by kit-kat » 23 Sep 2016, 09:23

Бојана (racinja) (racinja) и јас го имам почувствувано. Боли и тоа многу. (a2) Но ќе помине и пак ќе си забремениш и тоа се ќе биде во ред.
Те гушкам.

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 23 Sep 2016, 10:21

докторката го води како missed abortion
тоа ревизија болно ли е или не
докторот кажа дека нема да ми стават целосна анестезија туку ке бидам свесна кога ке го прават тоа....многу ми е страв (sad1) инаку и кај мене е со заостанат раст и тоа многу немам и јас крварење освен предходната недела една мала лочка што имаше ...Многу е болно во болница бебиња плачат уште толку психата ме уби (sad1)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 23 Sep 2016, 10:42

јас се извинувам што ве убив од прашања.Но ке знае ли некој да ми објасни што е разликата од ревизија и киретража

Одговори

Return to “Спонтан абортус”