Лажен спонтан абортус

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
jarec07
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 11 Nov 2012, 19:59
Им се допаднал: 1 time

Re: Лажен спонтан абортус

Post by jarec07 » 27 May 2015, 08:30

Здраво на сите и ве МОЛАМ за помош и искуства,бидејќи ги прочитав вашите патешествија,помислив дека тука треба да споделам и мојата приказна....Еве вака последна менструација имав на 02.04.2015. требаше да добијам на 27.04 не добив направив тест позитивен,на 06.05 отидов на мојот матичен и ми вика јас тука ништо не гледам повторно направив тест позитивен,следниот ден наутро прокрварив кафено отидов ми дадоа 2 инекции прогестерон,утрогестан вагинално,витамин Е и фолната киселина.Но карварењето продолжи не големо крварење туку само кога ќе се избришам.На 11.05. наутро првата мокрача ми беше цела црвена и ме фати паника отидов на приватен ми вика на левата страна нема ништо,на десната има ама со сигурност тврдам дека не е бременост (на сликата од ехото пишува дека е 2,2 мм) правев бета ХЦГ со вредност од 137,после два дена на 13,05 повторно правев бета ХЦГ со вредност со 94(се помирив со тоа дека ќе доживеам спонтан абортус) на 15 петокот јас го изгубив плодот.Отидов на лекар ми рекоа дека нема ништо ме пратија повторно за бета ХЦГ со вредност од 224 и пишува 3 гестациска недела(на 21.05.2015) по некоја логика би требало да биде опаднат а не покачен. (а однос со мојот сопруг имавме на 1 мај) Сега денес на 26,05,2015 правев тест повторно bfp и повторно ми се јави гадење,често мокрење,болки во половините.Кога го видов последниот резултат од бета ХЦГ се јавив на Др.Органџиски (но преку телефон) му објаснив се,а тој ми даде некое и логичко и нелогичко објаснување (laugh1) Ми рече: може ако си останала бремена во април да си абортирала,а од 1 мај повторно да си останета и затоа да е покачен хормот и ми пресмета од 1 до 21 точно 3 недели како што пишува на резултатот (confus) (confus) (confus) Некој со искуство или знаење ќе полудам

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Лажен спонтан абортус

Post by borjana » 30 May 2015, 22:05

јарче што направи драгичка те мислам и ти посакувам се најубаво да ти испадне (a2)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”