Од која клиника сте најзадоволни?

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Matea27 » 30 Jun 2011, 22:58

максима ај пиши колку те чинеше ин витрото во Плодност....ме интересира

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by zizel » 04 Jul 2011, 21:14

Od Remedika sum zadovolna. CItam deka mnogu se ceka ama mene mi se nema slucuvano cesto da cekam do tolku. Maksimum 15 min sum cekala. E sea ako doktorot bil na poragaj i toa se slucuvalo e togas sum si pocekuvala ama retko bilo toa. Efremovski mi e doktorot i sum super zadovolna od nego.

bebenca3
Член
Член
Мислења: 249
Придружен: 19 Aug 2011, 13:39
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by bebenca3 » 21 Aug 2011, 12:16

Jas sim vo Re medika i sum pre zadovolna i od D-r Sneze stojkovska i od celiot personal ,a za toa sto velite deka cekate do sega eve mi se nema sluceno takvo nesto pa zaponataka neznam.

Niki
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 24 Oct 2011, 15:13

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Niki » 24 Oct 2011, 15:38

Zdravo, jas sum nov clen na forumov. Zad mene imam 3 neuspesni In Vitro proceduri nadvor od Makedonija i sega razmisluvam slednoto in vitro da go napravam vo MK. Imam slusnato mnogu pozitivni kritiki za Dr Tase Trpcevski od Plodnost, Bitola no i za Dr Petanovski od Remedika, pa sega sum vo golema dilema kade da se obratam. Ve molam da mi kazete za vasite iskustva od ovie kliniki ili da predlozite druga klinika ili Doktor od koj ste zadovolni i ste imale uspeh. Vi blagodaram

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Matea27 » 24 Oct 2011, 16:54

јас одам во св лазар кај д-р Митко Ивановски и сум многу задоволна,нема чекање во колку си закажана во толку,персоналот е многу добар и докторот е феноменален,како другар,можеш се да прашуваш и тој одговара ама баш на се,таму ја правев и интервенцијата (хиетероскопија) и многу добро поминав....да не зборам пак за сестрите тие се како сестри,те држаат за рака....и сега продолжив да си одам на контроли пак таму....се е супер,јас би ти препорачала да одиш во св лазар а ти за каде ќе се одлучиш тоа си е твое....јас сум многуууу задоволна.....поздравчееее (joy) (joy) (joy)

Niki
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 24 Oct 2011, 15:13

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Niki » 24 Oct 2011, 17:30

Fala Anita za preporakata. I od drugi sum slusnala za Dr Ivanovski deka e odlicen doktor. Dali ti imas iskustvo so in vitro procedura kaj Dr Ivanovski?

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Matea27 » 24 Oct 2011, 23:33

не,јас отидов кај него на обичен преглед,а пред тоа имав правено хсг,и имав септум па кога отидов кај него одма закажавме за операција и еве помина месец и пол од операцијата и сум супер и сега чекаме да видиме дали ќе се направи бебе ама на пророден начин,бидејќи немам никаков проблем ни кај мене ни кај мм....а имам и еден спонтан пред две и пол години така да ми вика чим еднаш си останала пак ќе останеш....и не ми даде да правиме ин витро....а на мене преку глава ми беше дојдено и отидовме веќе решени за ин витро и ми вика чувајте си ги парите ќе ви требат за понатаму за децата.....замисли....вика единствен проблем е септумот....друга причина нема....и така и направивме и еве овој месец сум на спонтан циклус па ќе видиме,ако не биде така наредниот ќе одиме со стимулација....поздравче и нема да згрешиш ако одиш кај него.....поззз (bu) (bu) (bu)

Niki
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 24 Oct 2011, 15:13

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Niki » 25 Oct 2011, 08:29

Jas isto taka doznav deka treba da pravam operacija, hsg zasto i mene mi najdoa septum koj do sega ne bese otkrien iako pravev nekolku in vitra vo stransto prethodno. Mi go otkrija vo MK. Mozebi od toa i ne uspevale procedurite. Me interesira kolku vreme posle operacijata moze da se pravi sledno in vitro. Dali treba da pominat 4-5 meseci ili moze da se pocne i porano? Ne bi sakala da cekam tolku dolgo no ne znam dali ima nekoi posledici vo matkata posle izvrseno hsg? Pozdrav

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Matea27 » 25 Oct 2011, 14:47

мила јас правев хсг во систина,ама тоа е за проверка на матката и јајоводите дали се проодни,ако како знаеш ти дека имаш септум на матката а немаш правено хсг,а за да се орстрани тој септум(преграда) се прави хсц или хистероскопија која јас ја правев пред месец и пол во св лазар,а за забременување се почнува одма после првата менструација....ама ако немаш друг проблем освен септумот не треба да правиш ин витро....на мене докторот ми рече дека нема потреба бидејќи се е во ред,дека природно ќе сум останала бремена......ако те интересира друго слободно прашај.....поз (joy) (joy) (joy)

Niki
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 24 Oct 2011, 15:13

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Niki » 25 Oct 2011, 15:02

Mene mi go otkija septumot na eho i mi rekoa deka treba da pravam histeroskopija za da se otstrani septumot a potoa in vitro. vo nasiot slucaj potesko prirodno zatoa sto jas veke imav edna von matericna bremenost i mi e otsraneta ednata tuba so laparaskopija. Sega e prasanjeto kolku da se ceka pomegu hiteroskopijata i slednoto in vitro zatoa sto treba vreme da zarasne ranata vo matericata, barem jas taka razbrav. No mozda i ne e tocno, ne znam

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”