Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by prvenka » 27 Apr 2010, 11:07

mnogu ubava pesna i post od tebe Debora,navistina si prekrasen covek (thumbup) (a2) (a2) (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Debora » 27 Apr 2010, 13:55

Господ е прекрасен, (smile) Он ни дава сила и љубов за да одиме напред. (a2)

maksima1
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 25 Jan 2011, 20:36
Им се допаднал: 1 time

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by maksima1 » 29 Jan 2011, 22:45

like like like do postot i eden golem pozdrav do tebe Debora (a2)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Lady D » 01 Jun 2011, 00:42

БРАВО Дебора за темата и за постот !
Навистина е така како што си напишала, се’ од збор до збор, и песната е прекрасна (a2)
Ќе бидеш прекрасен родител! (a2) (a2) (a2) И ти и сите вие на форумот! (a2)

Nina
Член
Член
Мислења: 103
Придружен: 07 Mar 2011, 12:52

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Nina » 01 Jun 2011, 01:46

Немам што да додадам, се е кажано. Голема подршка до сите.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Lejla7 » 25 Oct 2011, 21:14

Дебора, во твојот пост го запиша сето она што го чувствувам веќе со години, а немав до сега со кого да го споделам освен со маж ми. Многу сум благодарна што го најдов овој форум.
И јас не можам да им се изначудам на луѓето кои се мои блиски,а секојдневно ме повредуваат со своите прашања и изјави во стил нели планирате деца, до каде сте, треба повеќе да работите на случајот, децата го зацврстуваат бракот, да даде Господ и вие да си дочекате и слично, како да не сум свесна јас дека ми е време и дека давам се од себе за да си го дочекам тоа што ме благословуваат, ама ете не се случува.
Среќни сме сите на форумов што имаме сочувствителни мажи. Мене ова ми е втор брак, првиот ми се распадна токму од таа причина.Тоа што не можеше да го добие од мене бившиот ми маж го најде кај друга жена. Замислете колку бев повредена и на дното по разводот. Но не жалам, да не беше така немаше да го сретнам прекрасниот човек со кој сум сега и кој ме поддржува во се!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Debora » 25 Oct 2011, 23:01

Лејла многу ми жал за тоа низ што си поминала во првиот брак. (cry1) Добро што се завршило сето тоа, оти тој човек не те ни заслужувал, а сега си со човекоткој те сака и кој се бори заедно со тебе. (a2) Од срце ви посакувам ама во НАЈскоро време да си го гушкате вашето најмило и да уживате во плодот на вашата љубов. (love5) (a2)

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by marinela999 » 27 Oct 2011, 16:03

Песнава е преубава . фала Дебора што ја постираше иначе немаше да знам дека постои. (smile) Мора да бидеме силни, да се бориме онака како што само жената знае да се бори и да одиме понатаму се додека не ја постигнеме целта (b4) .Имаме прекрасни луѓе до нас кои ни даваат сила и се борат со нас. Колку и да е тешка борбава ВЕРУВАМ дека сите заедно со меѓусебна подршка ќе стигнеме до целта.. (a2) (a2) (kup)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Peperutka » 29 Oct 2011, 13:49

Главата горе девојки,Господ за сите нас има планови-(b4) кај некој веднаш,кај некој малку подоцна ама ќе се радувате сите еден ден (rad) И јас сум напатена како вас,додуша нема правено инсеминации и инвитро но останав бремена баш пред подгоовката за инсеминации(упатот за инсеинација уште го чувам) и за другите посложени испитувања за кои веќе пишувавте-Компатибилност,Генетско испитување и сл.
Двеипол години колку што сум во брак,ги поминав по доктори и клиники,милион испитувања,направена лапароскопија за на крај да се радувам на животот кој расте во мене (b4)
Лејла,Маринела,Дебора и на сите дочекувалки искрено ви посакувам уште наредниот месец да се радувате на позитивен тест- bfp Маките се забораваат,на лошото еден ден ќе му дојде крајот,останува радоста и среќата и мноооогу пелени и непроспиени ноќи (rolll) (rolll) (rolll)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Bobe » 05 Mar 2014, 05:50

Се мислам еве веке 10 мин како да го започнам овој пост (sad1)
некако тешко ми оди, дури и првиот збор да го пишувам......
на неколку наврати свратив на оваа тема,и постот на Дебора кој опширно опфака многу теми...но ете колку ни е умешен домакинот (love5) па знае во склад да ги совпадне и убаво објасни (love5) со самото ова и заклучувам барем јас колку она има љубов во себе (love5), која ја пренесува и на другите (love5) ...колку се соживува (love5)
Веке извесно време приметив од оклината т.с како некој си притисок чувствувам...кога ке ни се постави прашањето,па ајде нели е редно веке,одите ли на лекар??? (confus) леле пак спонтан??? (confus) загреота??? (confus) (ner) е зошто сега така бидна???? (ner)
како јас да не сакам....јавно ми укажуваат дека грешката е во мене (sad1)
најтешко ми е кога се соочувам со мојата мајка,она ми е најблизок роднина единствен,која доага од голема фамилија 7 брака-сестри,од кои нивните деца имаат по 2-3 деца најмалку.....само она нема внуче,а јас сум и единствено дете,и целата надеж и е вперена кон мене (sad1)
еднаш дури како ме погоди и мислам дека ке паметам за цел живот...кога рече....ете сите се израдуваа само јас не (cry)
мислам дека тоа беше најодлучувачки момент за мене,иако она ненамерно ниту најмалку сакаше да ме повреди....едноставно си ја кажа болката.....тогаш станав јасно и гласно реков СТОП до тука!
после секоја неуспешна бременост се чувствував невредна,неспособна...како некој отпадок,еве ми на мене (fr) (tumbdown)
имам прекрасен мм кој ме подржува и сака каквашто сум,бидејки еднаш му предложив доколку немаме потомство да се оставиме,за да може он лозата да си ја продолжи(еден син е и он)....неговиот одговор беше...сега го спомена ова и никогаш повеке...и да немаме ти си ми доволна(пишувам и си плачам (cry1) )
дури гласно почнав да размислувам за посвојување!поддржка целосна имам од мм (love5) имам толку љубов да дадам...можеби нема да бидам Благословена да имам од утроба....но ке биде уште поголем Благослов за мене,доколку имам едно детенце,без разлика на кој начин, ке имам да му ја дадам сета оваа љубов што ја имам во себе,конечно сватив дека јас вредам,си донесов и одлука во себе,дека ако не вака,тогаш така ке пробам....па ете и тоа да не биде,ЈАС ВРЕДАМ....откако вака постапив многу работи се промениа,прво јас, начинот на гледање и справување со проблемите поврзани околу оваа тема,му благодарам на Бога секој ден, за убавините што ми ги пружа,неизмерната љубов со мм,нашиот прекрасен дом, роднините и пријателите,животинчињата кои не исполнуваат до бескрај....... (love5)
п.с се извинувам на долгиот пост,ама си се издишав (laugh1)
Деборче песната е закон (love5)

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”