Каков став има вашиот сопруг?

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
lide86
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 10 Aug 2013, 16:27
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by lide86 » 27 Oct 2013, 16:39

мм во изминативе 5 години имаше секаков став, ама да бидам искрена и јас не бев поарна... сега двата сме истомисленици фала му на Бога, само што сега не смеам да останам до нова година, па натаму здравје Боже ќе видиме... а за по доктори секаде доаѓа со мене и ако треба нешто испитувања не се противи...

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by imambebe » 30 Oct 2013, 09:42

Мм беше цело време со мене, откако увидовме дека има некаков проблем заедно трчкавме за сите испитувања. Во ниеден момент не рече вака или така, туку се што треба ќе направиме како треба.

Stefanija
Нов член
Нов член
Мислења: 47
Придружен: 04 Dec 2013, 23:45
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by Stefanija » 22 Dec 2013, 22:55

Три години веќе се обидуваме да добиеме бебенце и можам да кажам дека заедно со сопругот ја водиме битката за исполнување на заедничката желба...
Дај Боже да ме поддржува и кога желбата ќе се исполни (smile)

melanija
Нов член
Нов член
Мислења: 77
Придружен: 16 Dec 2013, 20:33
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 30 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by melanija » 29 Dec 2013, 00:26

Женски низ ова поминував пред 4 и пол години, бевме една година во брак а две црти нема, почнав по прегледи испитувања а од мм немав никаква подршка едноставно негираше дека имаме проблем, испитав се и се беше во ред со мене, гинекологот, почитуваниот др Таше ми рече мм да направи сперограм, едвај со тешки маки го убедив. Спермограмот не беше во ред имаше многу малку и многу бавни сперматозоиди, примаше терапија, јас бев тука за него, и после терапија правевме инвитро кое за наша среќа беше успешно, добивме синче кое денес има 2 и пол години, потоа решивме да имаме уште едно детенце мораше да збрзниме бидејќи спермограмот беше се полош, потоа на негова иницијатива и со негова подршка правев уште едно инвитро и добивме керкичка која има 7 месеци. Мм прележал заушки како мал, и од тоа му се оштетил семениот материјал (unsure) Денес сме си среќно семејство, и мм секогаш се извинува за негирањата и жали што не беше покрај мене кога јас правев испитувања ама тоа е тоа, не посакувам никому да помини низ овој трнлив пат.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by sweety » 20 Mar 2014, 16:42

Мм ме поджува во се за било и што да направам не само за прегледите кога не е работа доаѓа со мене рече без проблем ќе направе и он испитувања што треба , последниот пат неможев да се смирам од плачење при посетата на гинеколот сакаше да и се јави и да ја отера во пм но јас не му дозволив велам срамота е, иако 7 месеци пробуваме што нема место за паника вели дека ќе биде женче само се опушти се че биде и затоа си го сакам најмногу (love5) (love5)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by Mau » 20 Mar 2014, 19:02

Мажето мое само уште во сала со мене на интервенциите не е бил, тука е секогаш со мене, на секој преглед, секоја контрола и секоја интервенција која ја имам правено.

Многу ми значи тоа и не би поминала низ се ова да не беше тој (love5) (love5) (love5)

NadicaG

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by NadicaG » 21 Mar 2014, 11:36

јас сум среќна што сега и тој е присутен во целата постапка,предходно ме подржуваше,беше физички присутен,пиеше се што ќе му дадам,но нешто ми фалеше,сега и тоа што ми фалеше дојде (smile)

andrea
Редовен член
Редовен член
Мислења: 297
Придружен: 22 Oct 2013, 14:07
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Каков став има вашиот сопруг?

Post by andrea » 21 Mar 2014, 14:27

mojot maz duri i preteruva vo nekoi raboti,uste da me stavi vo stakleno zvono za da ne mi se sluci nesto (smile) ,jas prestanav da se opteretuvam so toa koga treba da dobijam i dali ke dobijam bas da ne go nerviram i nego,zasto mnogu se nervira koga ke me vidi razocarana...negov stav e deka sme zaedno i srekni so ili bez deca,ama znam deka saka,moze i poveke od mene.Na sekoj pregled e so mene,edno poradi jazikot a i sto ne saka sama da preodjam niz se...vo celina zadovolna sum i srekna so nego...fala mu na Gospod (thumbsup)

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”