Природни средства во борба против неплодноста

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Snekki
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 26 Mar 2014, 18:05

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Snekki » 15 Apr 2014, 10:56

Da ve prasam jas go napraviv receptot so suvite smokvi ostoia 40 dena i koga pocnav da gi jadam gi staviv vo ladilnik i sega gledam masloto se zgusti kako zele , dali i na vas vi se sluci ova sto da pravam dali da prodolzam da jadamn ?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Debora » 15 Apr 2014, 11:00

Јас не сум ги правела смоквите, ама знам дека маслиновото масло на ладно се згуснува - најнормално е. Ако го оставиш на топло пак ќе стане течно.

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Maaja » 15 Apr 2014, 13:34

Јас го имав направено рецептот со смоквите, и цело време го чував на собна температура воопшто не го ставив во ладилник. Ама од вкусот ... сеуште ми се :YMSICK: :YMSICK: :YMSICK:
Се надевам дека кај тебе ќе има ефект (laugh1)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Lejla7 » 15 Apr 2014, 17:40

Barem da bea domati, a ne smokvi vo maslinovo maslo (laugh1)

Dorotea111
Домашен член
Домашен член
Мислења: 538
Придружен: 07 May 2013, 10:14
Му се допанале: 128 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Dorotea111 » 19 Apr 2014, 18:47

Jas imam napraveno vtora tegla ama samo taka mi stoi. Uu koga kje mi tekne na vkusot mi se gadi, a ja napravova koga ja pocnav prvata, i sega se mislam dali nekoi bombici da napravam, sto li da e?!, ama grdo e, ako nisto drugo aj hralivi materii I vitamini kje imame vo organizmot. Pozz

egerija
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 06 Mar 2014, 00:39
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by egerija » 03 May 2014, 00:07

Здраво на сите!
Јас сум нова и тоа не само овде туку на форуми воопшто така што прв пат ми е да комуцирам на ваков начин и ве замолувам за пропустите кои ќе следат (re) Ме интересира дали може оние кои имаат искуство со МЕДОТ од СТОЈАКОВО да ме посоветуваат што тие всушност мислат за овој мед бидејки сум на два ума.Сега е 8000 денари во споредба со 6000-те илјади од пред две години.Од една страна слушав дека на многу им помогнал но од друга дека биле пријавувани за измама во полиција повеќе пати...па се прашувам да си ја правам ли и таа екскурзија во животов или не.Имаку 8 години се борам со неплодност и имам зад себе две неуспешни ин витра.Точно е лоциран проблемот во слабиот квалитет на јајце клетки и од медицински аспект надежите се сведени на минимум така што морам да барам чаре во алтернативи пред да кренам раце од се.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Debora » 03 May 2014, 00:53

Егерија добродојде на форумов, ти посакувам исполнување на најдлабоките желби. (dobr)
Имаше дискусии за тој мед на темава, не знам дали ги најде постовите. На Бубаче и помогна, си има убава ќеркичка, ама на други не им помогна.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by Lejla7 » 03 May 2014, 09:37

Egerija, a da razgledas malku vo temata za DHEA? DHEAta ja koristat vo nekoi IVF centri vo svetot kaj zeni so visok FSH i slab kvalitet na jk.Poatoi teorija deka ne se jk tie so slab kvalitet tuku nivnoto opkruzuvanje, a toa so DHEA se podobruva.I kaj nas veke pocnaa da go davaat.Procitaj.Pozdrav.

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by snegulka83 » 03 May 2014, 13:42

Егерија (dobr), се надевам ќе имаш пријатна дружба на форумот. Тука има многу девојки со кои ќе споделиш мислења и искуства. Се читаме и по другите теми.

elieli75
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 03 Mar 2014, 20:12
Му се допанале: 10 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by elieli75 » 07 May 2014, 14:34

Milicki zdravo sakam da ve prasam se podgotvuvam za IVF pa sakam da mi pomogne nekoja od vas za zadebeluvawe na endometriumot na matkata kako da go podobram za podobro p[rifakanje na embrionceto i odrzuvanje vo zivot ponatamu procitav za Cveklo i Ananas no nesto pokonkretno dali znaete Ve cekam za sovet milicki moi.....pozdrav

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”