Од кој лекар сте најзадоволни?

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Debora » 19 Jan 2010, 15:46

Еве да кажам дека матичниот ми е добар, ама кога се работи за неплодност подобро е да се побара стручњак од таа област.
Од лекарите што ги имам сретнато досега, најдобар впечаток ми остави Хаџи-Лега од Ремедика. Има многу добар и отворен однос и мислам дека е добар стручњак.
Одев и кај Органџиски од Штип, ама ми постави дијагноза од ракав, дека ми се оштетени јајцеводите - за која се испостави дека нема врска.
Какви се вашите искуства?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Debora » 19 Jan 2010, 16:06

Мислам дека е многу важно да се најде добар стручњак за да не се губи непотребно времето или да се клука жената со непотребни терапии.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Peperutka » 30 Nov 2010, 13:50

Мат.гинеколог ме упати да одам на клиника за Гинекологија,оддел Стерилитет и да ја барам др Јадранка па со неа да се консултирам за закажување лапароскопија.Дали некој има искуство со ова докторка?

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Alexa » 01 Dec 2010, 18:45

Peperutka wrote:Мат.гинеколог ме упати да одам на клиника за Гинекологија,оддел Стерилитет и да ја барам др Јадранка па со неа да се консултирам за закажување лапароскопија.Дали некој има искуство со ова докторка?
Јас имав еден краток преглед кај неа, кога бев на контрола за киретажата. Мојот преглед траеше се на се 2-3 минути, така да неможев баш да стекнам некој впечаток. После прегледот се распрашав каква е докторката, и ми рекоа дека била ОК.

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Ana » 27 Dec 2010, 13:20

dali nekoj ima iskustvo so mitko ivanovski od sv lazar (prethodno bese vo sistina) ili so lazarevski od sistina?
nie bevme kaj ivanovski i zapocnavme so ispituvanja no imam zakazano i konsultacija kaj lazarevski pa planiram da se odlucam za eden od niv...

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by ELIANA » 27 Dec 2010, 13:34

Јас одам кај Ивановски, кај него ја водев целата бременост и тој ме породи. Задоволна сум, а и од други имам слушано дека се задоволни.

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Ana » 27 Dec 2010, 13:40

se milslam da si ostanam kaj nego.. znam deka kaj lazarevski e prepolno a ne sakam nekoj na me pregleduva kako na lenta, sto pobrzo...
edinstveno sto slusnav deka ivanovski poveke bil za komplicirani bremenosti otkolku za neplodnost...
ama super mi se vide, temelen...

pile
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 23 Jan 2011, 22:39

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by pile » 27 Jan 2011, 22:41

jas odam kaj dr aorgandziski i mnogu sum zadovolna!lechev sterilitet i so negovite dijagnozi ostanav bremena i imam prekrasna kerkichka !pamislev so vtora bremenost ke bide polesno none bilo taka pa sega pak se vrativ na sariot pat i mu veruvam mnogu na doktorot i se nadevame jasi mm deka pak ke uspeeme dance

sanja
Нов член
Нов член
Мислења: 62
Придружен: 13 Nov 2009, 14:57

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by sanja » 28 Jan 2011, 08:42

Јас сум била кај др. Органџиски, навистина има опрема и знаење, но како високо ценет доктор нетреба да истакува претпоставки. Ние кога бевме кај него, кажа дека спермограмот на мм не е добар (тоа беше така некако), но и рече дека постои сомнеж дека и моите јајцеводи се оштетени, што немаше врска. Бев на хцг кај Толовски во ск и таму снимката ми покажа 100% проодни и здрави јајцеводи.

Јас сум презадоволна од др. Митко Ивановски. Бевме кај него во Систина, сега е св. Лазар. Навистина професионален доктор, ги разгледа резултатите од сите испитувања што ги имавме направено и одма не упати на ивф. Целата постапка ја спроведе тој и од првиот обид успешно ивф. Сега имаме прекрасна ќеркичка!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Debora » 28 Jan 2011, 10:17

sanja wrote:Јас сум била кај др. Органџиски, ...рече дека постои сомнеж дека и моите јајцеводи се оштетени, што немаше врска. Бев на хцг кај Толовски во ск и таму снимката ми покажа 100% проодни и здрави јајцеводи.
!
Ете истото што ми го направи и мене, само не ми рече сомнеж, туку ми кажа дека ми се оштетени јајцеводите, и уште ми рече дека ако направам ХСГ само ќе ја влошам состојбата и така со години се плашев да го направам. (hair) А знам дека и на други жени им ја дава таа дијагноза од ракав.

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”