Колку да се чека до следно ин витро?

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
angel555
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 09 Jan 2012, 09:10

Колку да се чека до следно ин витро?

Post by angel555 » 09 Jan 2012, 09:22

zdravo jas sum nova na forumov i mnogu se izraduvav sto go ima da si spodelime makite i da si dademe nadez za bfp i za da bideme (t3) neznam od kaj da pocnam vo ovie 5 godini so nadez za bebus sve sum pominala odspontan , od vonmatericna, od kiretraza,insiminacii, laparaskopija i sto uste ne za da pred 2meseci zavrsime so ifv ama neuspesno mnogu sum razocarana i neznam sto da pravam ponataka a tolku mnogu sakam (t3) citjki go forumov mi davate nadez za ponataka

angel555
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 09 Jan 2012, 09:10

Re: Мојот ин витро дневник bebenca3

Post by angel555 » 09 Jan 2012, 09:28

I kako prvo neka ni bide srekna novata godina i uspesna na site da si signime do celta i da ni se ostvari zelvata vo ovaa 2012 godina i da ve prasam dali nekoj znae da mi kaze od vasite iskustva koga moze da zapocnam so vtoro ifv prvoto mi bese vo 11.2011 Vi blagodaram

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Мојот ин витро дневник bebenca3

Post by marinela999 » 09 Jan 2012, 10:11

Ангел555 (dobr) . Си дошла на правото место (a2) . Мислам дека треба да пишуваш во друга тема, оти ова е дневникот на бебенца3. Тука сите сме со различни искуства и со мн проживеани работи како тебе. (ner)
А ивф го правеше 10 и 11 месец 2011? Обично се чека 6 месеци за наредно ивф, преку фонд мора да чекаш(ако си правела преку фонд), а приватно некој и не чека толку и прават побрзо. Ама мислам дека е добро да почекаш. А ивф заврши неуспешно?Или да не имаше после тоа киретажа или воматерична? Во тие ситуации треба да се почека можеби и повеќе. Јас правев ивф јуни/јули меѓутоа имав и киретажа во септември, па така сега ќе почекаме подолго време за следно ивф некаде до мај /јуни па во мегувреме ќе пробаме природно (smile)позз (a2) (a2) (a2)

angel555
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 09 Jan 2012, 09:10

Re: Колку да се чека до следно ин витро?

Post by angel555 » 09 Jan 2012, 12:57

ti blagodaram marinela999 i se nadevam deka siteke se izraduvame ovaa 2012godina, ifv go pravev na privatno vo Sistina kaj dr.Lazareski i se odese kako treba se do momentot koga bese transferot i po 14 dena (love5) no nikoj ne mi objasni ni zosto ni kako dr.Lazareski e odlicen vo svojata rabota ama nema mnogu vreme za razgovor so pacientite od mnogu guzva, i zdravje vtoroto ifv ne planiram vo Sistina ne sum zadovolna od odnosot na ostanatiot personal neka mi kaze nekoj od svoe iskustvo kade da pocnam vo koja klinika ve molam

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Колку да се чека до следно ин витро?

Post by Debora » 09 Jan 2012, 14:10

Ангел добродојде и се ти посакувам следното ин витро да биде успешно. (thumbsup)
За избор на клиника имаме тука тема topic971.html - таму пишувајте за клиниките.

skydiver
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 13 Jan 2014, 10:06
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 4 пати

Re: Колку да се чека до следно ин витро?

Post by skydiver » 20 May 2014, 14:12

Zdravo na site,
Dali nekoja od vas moze da mi kaze sto dokumenti se potrebni za vtoro in vitro? Dali baraat pak inseminiacii ili ne?
sto so original dokumentite od laparoskopija i histeroskopija i HSG sto mi se predadeni prv pat?
vi blagodaram odnapred

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Колку да се чека до следно ин витро?

Post by Debora » 20 May 2014, 14:28

Скајдајвер види во темата за Ин витро преку фонд, пишувано е за документите и за второ ин витро.

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”