Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали сум бремена

Post by bebusce04 » 10 Feb 2018, 17:17

zdravo devojki dolgo vreme ne sum pisuvala na forumov ama po se izgleda ovoj pat so radosna vest nemam dobieno dva meseci bidejki nekogas znae da mi kasni i po nedela a nekogas i dve napravam test ispadne negativen i mi dojde posle nekoj den ovoj pat strplivo cekav posleden pat mi dojde 2 dekemvri ovie denovi ke zemam test i se nadevam na najubavata vest na svetot dance (piggy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10975
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5772 пати
Им се допаднал: 3536 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 13 Feb 2018, 21:20

Бебушче ќе те чекаме убави вести да потврдиш. (joy) Кога ќе правиш тест? (smile)

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали сум бремена

Post by bebusce04 » 17 Feb 2018, 12:17

Devojki kupiv test no vcera mi se pojavi kafeav iscedok skoro bledo kafeav ama denesa gledam kako da saka posilo da tece i imam bolki vo dolniot del od stomakot sto mislete da go napravam testot ke mi pokaze li ako ima bremenost (ner) (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10975
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5772 пати
Им се допаднал: 3536 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 18 Feb 2018, 21:36

Бебушке јас мислам дека најдобро е да отидеш на лекар, ќе се знае сигурно што се случува. Пиши како си. (a2)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 272
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 38 пати
Им се допаднал: 130 пати

Re: Дали сум бремена

Post by ivvi<3 » 19 Feb 2018, 20:24

И јас исто мислам, на доктор. Особено што, претпоставувам по тоа што читам, има нередовна менструација. Каснење по недела- две, треба да се испита која е причината.

Одговори

Return to “Забременување”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин