Норлево

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
makedonija14
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 07 Dec 2013, 09:52

Норлево

Post by makedonija14 » 07 Dec 2013, 10:14

Здраво
Имам едно прашање до вас. На 03,12 со дечко ми ни се скина кондомот и тој сврши во мене. По половина час се напив НОрлево и два дена по ред ме болеше долниот дел на стомакот и ми се гадеше.Вчера требаше да ми дојде но ништо, дали е нормално да ми касни од апчето и дали има место за паника зошто не сме во план уште сега родители да станеме? ПОзз

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Норлево

Post by Ninushka » 07 Dec 2013, 10:40

Здраво. Сите симптоми што ги наброја СЕ последица од Норлево. И нормално дека ке ти касни,Норлево не е заебанција, прави хаос во хормоните пореметувајќи ги. Вајда знаеш дека не смееш често да го зимаш,а се надевам и ке немаш потреба. Не се грижи безпотребно. Секое добро. Позз

makedonija14
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 07 Dec 2013, 09:52

Re: Норлево

Post by makedonija14 » 07 Dec 2013, 11:49

Да знам за последиците од Норлево. Ти благодарам многу ми олесна сега. Ми беше само чудно, зошто ми имаа кажано дека одкако ќе се напиеш апче требало да искрвариш, а јас немав ништо. Поззз :*

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Норлево

Post by Ninushka » 07 Dec 2013, 11:53

Па не крварат сите.

bw4ever
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 08 Jan 2014, 23:21

Несакана бременост

Post by bw4ever » 08 Jan 2014, 23:36

Ocajno ve molam za sovet!! Imam 18 god. Pred 3 nedeli imav odnosi so decko mi i se skina kondomot. Utredenta posle 20 casa ispiv apce den potoa NorLevo. Po 2 dena imav nekoe krvarenje, kako kafeava tecnos. Krvarenjeto traese okolu 4 dena, ne obilno tuku so po 3,4 kapki vo denot....
Ovie denovi se osekam mn cudno, mozebi deka sum preplasena od nesakana bremenost..neznam. Menstruacijata mi doagja redovno, a ovoj mesec mi docni eve veke 3 dena i jas sum vo golema panika.
Ve molam dokolku ste imale slicno iskustvo kazete mi nekoj sovet! Dali e normalno moeto krvarenje i docnenjeto na menst. Sto da pravam??

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: nesakana bremenost

Post by belomorka » 09 Jan 2014, 07:57

офф миличка. секој со своја мака. ние тука едвај чекаме бременост а ти со душа чекаш да добиеш. тоа е. вака јас колку што знам апчето се пие за да спречиш бременост по незаштитен секс и ти потоа си искрварела. исто така знам дека го пореметува циклусот. значи според мене нема место за паника. но потрудисе тоа да ти биде последноапче што си го испила во животот бидејки ја оштетува матката. а за да си раат купи си тест за бременост.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Норлево

Post by Miki » 09 Jan 2014, 09:42

(rolll) (rolll) (rolll) кога ќе ми текне дека и јас пред 10 години еднаш испив Норлево, од пуст страв, а не бев ни во плодни денови....катастрофа....со овој памет, како не ми се деси некоја грешка тогаш (rolll) (rolll) (rolll)

lady777
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 18 Feb 2015, 01:22

шанаа за бременост ?

Post by lady777 » 18 Feb 2015, 01:41

Извинете да ве прашам денес имав заштитен сексуален однос но на кондомот имаше мало дупче т.е бил скинат или се скинал за време на односот , тоа го забележабме откако завршивме испаничивме и двајцата јас отидов веднаж уринирав и право со млака вода се измив . Потоа отидовме и купивме Норлево го испив веднаш значи после 30минути да не е прерано ?? И дали би имало шшансо за бременост пред 6дена ми заврши и денес беше првопт плоден , но не најплодниот ден ??

Одговори

Return to “Забременување”