Одредување на плодни денови и симптоми

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
ance
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 05 Nov 2014, 20:29

Re: Одредување на плодни денови и симптоми

Post by ance » 13 Mar 2015, 17:32

Здр.девојки.Ме интересира дали првите денови се овулација се најплодни во однос на останатите или сите подеднакво се исти.Добредојден е и секој совет за поуспесно забременување.Поздрав

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Одредување на плодни денови и симптоми

Post by ivvi<3 » 13 Mar 2015, 17:54

Ance, eden sovet do tebe, a i do site koi sakaat da ostanat trudni. Ne se optovaruvajte mnogu so kalendari, plodni denovi i sl. Samo redovno imajte odnosi i uzhivajte vo istite :-) I gledajte da bidete odmoreni. Na pr. utrisnki odnosi se preporachlivi, od iskustvo kazhuvam :-D

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одредување на плодни денови и симптоми

Post by sweety » 13 Mar 2015, 20:10

Анче и Иви (dobr) , плодни денови се од 14 ден од првиот ден од циклусот, или две недели пред следниот,ова важи ако имаш циклус од 28 дена, а неко е покасно , кај некои порани, а има и случаеви кога веднаш по завршетокот им се плодни, да најубавое да се опуштиш и да не мисли но незнам по кој пат ќе кажам доколку има проблем џабе е опуштање,со среќа (thumbsup)

Одговори

Return to “Забременување”