Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10961
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5756 пати
Им се допаднал: 3528 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 28 Sep 2017, 18:27

Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 19
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 13 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 29 Sep 2017, 13:18

Debora wrote:
28 Sep 2017, 18:27
Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)
Да денес е денот. Ми се случувало да добијам ден два порано, но еве и дојде денот а сеуште нема ништо. Градите ме болат веќе неколку дена, а имам повремени и мали болки исто како за добивање, и кичмата ме боли. Не знам, ќе чекам и денес.

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 19
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 13 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 30 Sep 2017, 08:41

Ништо девојки. Ноќеска сум добила. (sad1)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 88
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 46 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Теа22 » 30 Sep 2017, 16:55

a da ne si vrsete stresovi okolu zabremenuvanje ...koga treba da bide ke bide tebe mozokt ako tie asociran na toa i se na toa misles potsvesno u samata psiha vlaga i se nerviras ako misles na toa nema da ostanes ako se opustis i ne gi gledas plodnite denovi ke bide ne se forsirajte trudni da ostanete jas ne se forsirav nego samo od sebe pa eve 7 mesec sum uzivajte si devojki

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 19
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 13 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 02 Nov 2017, 08:44

Здраво девојки. Пак јас, но со најсреќната вест на светот. Бремена сууууууммммм (rad) (rad) bfp

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10961
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5756 пати
Им се допаднал: 3528 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 02 Nov 2017, 12:50

Честитки! (part) Со лесно да си ја изношиш бременоста. (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1401
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1534 пати
Им се допаднал: 893 пати

Re: Дали сум бремена

Post by SMESKO » 02 Nov 2017, 15:23

Мамита (con) со лесно (t3)

Одговори

Return to “Забременување”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин