Матичен гинеколог

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Fikret
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 16 Mar 2011, 00:18

Re: Матичен гинеколог

Post by Fikret » 16 Mar 2011, 00:30

Kazete dobar ginekolog vo kavadarci???

Winit
Член
Член
Мислења: 154
Придружен: 01 Feb 2012, 14:19
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 74 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by Winit » 01 Feb 2012, 14:54

Jas sum zadovolna od mojot maticen lekar. Zenata e mnogu profesionalna, i mi se dopaga nejziniot odnos. Edinstveno sto mi smeta e toa sto ne raboti vtora smena. Nekogas mi e navistina problem toa. Sum razmisluvala da ja smenam samo poradi toa, ama ne mi se rizikuva bidejki nekako epten si ja znae rabotata i imam mnogu golema doverba vo nea. A sepak toa e najvazno neli?
:)

mila21
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 07 Jun 2012, 12:00
Им се допаднал: 2 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by mila21 » 27 Aug 2012, 10:32

Мене матичен ми е Митаноски засега сум задоволна од него знае навистина да посвети внимание на секој пациент иако е нонстоп гужва би сакала да прашам дали одите само кај матичниот или пак одите и кај друг гениколог за второ мислење јас одам само кај матичниот и понекогаш се прашувам дали тоа е доволно гледам дека многу има што одат по приватниве клиники за второ мислење па ве молам за совет!!!Поздравче!!!

domacica
Нов член
Нов член
Мислења: 57
Придружен: 27 May 2012, 20:08
Им се допаднал: 4 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by domacica » 29 Aug 2012, 00:37

Здраво на сите. Би ве замолила да ми препорачате добар матичен гинеколог во Скопје. Мојата матична веќе не работи со сини картони, го прекинала договорот со фондот и сега морам да си барам нов/а матичен. Ако може некој во регион од центар накај Карпош, па може и Влае, Гјорче. Ви благодарам.

cucamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 24 Aug 2012, 17:18
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by cucamaca » 29 Aug 2012, 10:15

domacica wrote:Здраво на сите. Би ве замолила да ми препорачате добар матичен гинеколог во Скопје. Мојата матична веќе не работи со сини картони, го прекинала договорот со фондот и сега морам да си барам нов/а матичен. Ако може некој во регион од центар накај Карпош, па може и Влае, Гјорче. Ви благодарам.
д-р Бојчева, работи во ординација на д-р Ложанковски (во центар)
еве ти линкче, па види си

http://www.lozankovski.com.mk/zanas/radica-bojceva

Многу е позитивна и отворена

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by eri » 23 Mar 2015, 16:48

Decki mozebi ne e soodvetna tema no ve molam nekoj so iskustvoo.Jas od mojata maticna ne sum zadovolna voopstoo i se mislam da ja menuvam .Dali nekoja ima iskustvno so dr.Tanja ili pak tatjana ne me zemajte za zbor ne znam sigurno edna moja drugarka mi zakaza od Newborn clinic ....

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by RedRose30 » 23 Mar 2015, 17:52

Ери, не знам ништо за докторката, а лично и мене ме интересира, еве ти линкче, доколу не си и го прочитала CV - тo
http://newborn.mk/?page_id=2733#gallery-details-2731
Пиши како ќе поминеш и за впечатокот, позззз
п.с. не верувам дека таа може да биде матичен лекар

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by eri » 24 Mar 2015, 18:10

Obavezno mila ke ve izvestam utre sum vo 2 kaj nea :)mislev da ne ja znae nekoja od zenskite tuka nekoe iskustvo so nea:)
Znam deka ne moze da mi bide maticna no sakav samo edna kontrola kaj nea da pravam mnogu mi ja falea..

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Матичен гинеколог

Post by eri » 25 Mar 2015, 16:12

Zdravo decki samo sto dojdov od terminot:)super pominav doabr vpecatok mi ostavi(vo sodvetna tema objasniv sto mi kazaa) i lekarkata i personalot sto bea tamu:)Bi vi preporacala koj saka za konsultaci osobeno za in vitroo :)bratucetka mi ostana od prvo invitro vo klinikata a nema deca 17 godini :)

Одговори

Return to “Забременување”