Симптоми на бременост?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Branka » 22 Jun 2015, 22:00

Prv pat pred da dobijam osekam peckanje vo jajnicite. Ima li sansi da e ova ubav znak? (smile)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by borjana » 22 Jun 2015, 22:28

Драгичка јас минатиот пат го омав тој симптом и бев трудна, а сега немам симптоми а се филмам Дека имам што имам слушано од други по тоа дознавААТ Дли се или не.други симптоми имаш?

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Branka » 22 Jun 2015, 22:47

Daa da imam uste eden kup simptomi, ama tie sekogas gi imam pred dobivanje :) Inace posto sum na odmor ne sum na rabota, denes cel den go prelezav, se osekam ko voz da me pregazil. Izlegov malku preeska dodusa ama odma se vrativ nemozev na noze da stojam mislev ke padnam od sto mi se spie. Znaci mnogu sum omalaksana, mi se jade taka malce poveke od voobicaeno, mi se zgadi sabajle od kafeto sto go piev, osekam ko da mi paga pritisokot ili sekerot, megutoa ovie simptomi ne gi zemam vo predvid posto gi imam sekoj mesec. Najmnogu me buni peckanjeto na jajnicite posto toa mi se slucuva samo za vreme na ovulacija :)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by sweety » 22 Jun 2015, 22:57

trpenie-spasenie vi pustam sreka I na dvete

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Maceto » 22 Jun 2015, 23:23

Со среќа и на двете девојки, најсигурно е откако ќе задоцни да се направи тест (brows) ајде чекаме убави вести (part)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by borjana » 22 Jun 2015, 23:25

ајде ќе се стрпеме јас цело време бев во исчекување веке не сум па дури и се мислам за тестот дали утре или задутре. инаку нз дали се вистински ама од симптоми имам 37 температура, затнат нос, крвави непца,градите незнам како да опишам нормални ни како за пред добиванје ни како за другово.пред неколку денови имав вртоглавици тресенје на тело како да ми е паднат шеќерот, не сум нервозна а во принцип сум за све, пред неколку денови повраќав ама секогаш повраќам од сто сум гадлива, единствено што го земам како симптом е што мн спијам, инаку јас сум хиперактивна. а за тестот што ми викате да не е рано утре? Маченце, Слатка Деборче и сите женички фала што не бодрите

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Maceto » 22 Jun 2015, 23:30

Борјана ако ти доцни некој ден направи си тест, ако не почекај барем тоа е мое мислење, симптоми секој различни има ама знам дека е тешко, но подобро нешто прави шетај, излегувај, оди на кафе со другарки, а бебенце само ќе си дојде (love5) Ние секогаш ќе си бидеме овде едни на други да си се бодриме и да си разменуваме совети (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by borjana » 22 Jun 2015, 23:35

ми доцни со се утре еден ден, денес требаше да добијам.овични тоа ми се случува на утро станувам заедно со менструацијата.утре ќе го направам па што сака нека биде

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by aneance » 23 Jun 2015, 00:47

Борјана кога сакаш направи го тестот, ако си бремена сега ќе бидеш и наредните денови, колку покасно го направиш толку поточен ќе биде, а знам дека си нестрплива само да не ти покаже лажно негативен а да си бремена, да не се разочараш
Како и да е ти пуштам среќа (big-hug)

Junior
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 02 Oct 2015, 23:50
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Junior » 01 Dec 2015, 20:13

Oд некoи пoстoви штo ги прoчитaв зaклучив декa oд знaците штo ги имaте се слични кaкo и пред дoбивaње.Единственo рaзличнo е штo не чувствувaте пмс нервoзa.Јaс имaм пoизрaзени пмс знaци нa прoменливo рaспoлoжение,претежнo нервoзa,и секoгaш си велaм aкo сум бременa немa дa се чувствувaм вaкa.Вo прaвo сум? (re)

Одговори

Return to “Забременување”