Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијание?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
vanilla sky
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 03 Jan 2015, 20:22
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by vanilla sky » 30 Jan 2015, 17:55

Jas i mazot mi imavme dolga vrska okolu 7 godini i se pazevme. Veke godina kako se obiduvame no ete ne biva pa sega vo glava mi se vrti toa deka veke dolgo vreme sme zaedno pa zatoa ne biduva ili pak nesme kompatibilni eden na drug neznam kako i da e treba da pocneme so podetalni analizi .

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by WhiteRose » 31 Jan 2015, 12:02

vanilla sky мила, одма тука застани со размислувањето околу тоа дека не сте компатибилни, замисли луѓе од различни раси зачнуваат и раѓаат здрави прави деца. Единствено што е битно добро да се испитате и двајцата да не има некој проблем, и да уживате во времето поминато заедно ни ни размислувај дека водењето љубов всушност значи правење дете. Уживајте и потоа не станувај одма, ако можиш и заспиј после тоа. Опуштено, психата има најголемо влијание од се. Не мисли на лоши работи. Секое добро ти посакувам (smile)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by Maceto » 01 Feb 2015, 18:02

Vanila sky еве и јас го имам истото мислење како White rose. И ние со маж ми бевме 7 и пол години во врска и секогаш имавме секс со заштита и кога се зедовме првиот пат без заштита и бидна...Како што е господ никој не е...Уживај си мила, води љубов, лежи си после секс и ќе си биде се како што треба, а и медицината е многу напредна и помага за многу работи околу забременувањето... (big-hug) Се ќе биде во ред и ќе ни се пофалиш во другите теми со bfp и (t3)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by dream4baby » 01 Feb 2015, 19:09

Исто и кај мене прв пат се обидовме и бидна сме го погодиле моментот велам јас и да не се пазевме можеби пак ке се израдувавмр дури сега кој знае...битно тоа шо е наше стално си иди порано или покасно (brows)

vanilla sky
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 03 Jan 2015, 20:22
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by vanilla sky » 01 Feb 2015, 21:53

Blagodaram devojki sto mi pomagate eve malko psihicki da ne se opteretuvam sekoj si ima svoja sudbina pa koga ki dojde vreme togas ni ostanuva nadazta i golemata zelba. (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Дали времето на пазење пред обид за бременост има влијан

Post by kit-kat » 02 Feb 2015, 12:51

Можеби имам пишано за ова но пак колку за утеха да се повторам.
Имавме врска со мм 9 години. Уште пред свадбата кога го дадовме зборот си рековме ајде да пробаме за (b4) без никакви очекувања.
Уште првио обид се фати (smile) еве го синко колку мене.
Така да нема врска. Само опуштено.

Одговори

Return to “Забременување”