Ноемвриска среќа

Заедничко дочекување на забременување, за сите оние во очекување на позитивен тест за бременост

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 10 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by mamita2413 » 12 Nov 2017, 16:03

Мене воопшто не ми се гади и не ми се повраќа, само многу ми се јаде, цело време. Јадам почесто но по малку. Зачестено одам во тоалет, градите ме болат, друго ништо не чувствувам.

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by bebusce04 » 13 Nov 2017, 21:28

Девојки како сте јас пак со иста вест ништо ново направив тест повторно чекав да видам дали ке ми дојде и овој месец но ништо bfm bfm bfm еве втор месец ми нема дојдено а претходните 6 месеци ми беше точно како саат толку многу бев сигурна дека овој месец ке се израдувам, што викате да одам ли на целосен преглед или да пробуваме уште некој месец затоа што сите ми викат барем една година да пробуваме да не се разочарувам одма поздрав до сите ве гушкам (b4) (big-hug) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10946
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5744 пати
Им се допаднал: 3522 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by Debora » 14 Nov 2017, 06:56

Бебушче ако 2 месеци не ти дошло оди на лекар за да видат која е причината. (big-hug)

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by bebusce04 » 14 Nov 2017, 21:11

Дада душо ке одам неможам вака да чекам у неизвесност ... надевам се нема да излезе нешто страшно dance (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10946
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5744 пати
Им се допаднал: 3522 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by Debora » 15 Nov 2017, 20:38

Пиши што ќе направиш. (a2) (bu)

soncence23
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 09 Oct 2017, 19:45
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by soncence23 » 16 Nov 2017, 09:32

(comp) kolku sum napnata devojki pred dobivanje sum, vo sabota treba da dobijam nedajboze da dobijam, strasno e ova iscekuvanje. Se trudevme ovoj mesec skoro sekoj den za bebence. So lesno na site bfp (big-hug).

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 10 пати

Re: Ноемвриска среќа

Post by mamita2413 » 17 Nov 2017, 18:37

Девојки, денес бев на гинеколог. Имаме срцева акција, се е во ред. Денес влегувам во седма недела. На 15ти декември сме на следна контрола. Почнав со фолна киселина денеска. Поздрав до сите (rad) (big-hug)

Одговори

Return to “Во очекување на бременост”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин