Деца со кашлица и настинка

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: деца со кашлица и настинка

Post by Petra » 03 Aug 2012, 15:11

Poslednite nekolku pati koga kerka mi bese nastinata primetiv deka sostojbata znacitelno i se podobruva od sok od limun. Znaci isceden sok od eden limun bez voda samo seker nekolku pati i davam na den. I pri malku pokacena temperatura ne davam vednas tableti tuku probuvam da ja simneme prirodno so limun i mackanje so rakija. Ako ne biva togas na lekar i paracetamol ili ibubrufen. Mnogu tecnosi i pileski supi.

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Деца со кашлица и настинка

Post by Mili » 27 Aug 2014, 22:31

Denes primetiv kaj detevo poteceni limfni zlezdi, vednas go odnesov na lekar i napravivme krvna slika, pokaceni samo limfociti, znaci nesto virusno. Dva dena mi zbori kako na nos, i sega i oteceni limfni zlezdi, sto znaci toa dali imal nekoj iskustvo, se prima li terapija i posle kolku vreme se povlekuvaat?

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Деца со кашлица и настинка

Post by Mili » 17 Sep 2014, 11:15

Mozno li e da imame negativni brisevi a da ima pokaceni leukociti (15,6) limfociti i granulociti, da e samo virus?
Nekako leukocitite se premnogu visoki za da e samo virus, i dali mozeme bez antibiotik da se sredime?

Одговори

Return to “Здравје кај деца”