Опуштени разговори со топло кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 890 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by ripcence » 28 Nov 2017, 19:06

(grupna-gushka) Здраво друшки убави, дојдов во топлата соба.

Мене ме нема ко за ќотек (fr) , почнав на работа па ми требаше време да се организирам со се, ѕвере во градинка, тинејџерите, обврските низ дома... ама кога се сака се се може. Конечно си најдов работа како што сакам. (love5)

Ги прочитав преубавите вести на Хепи, и овде, нека е живо и здраво мажето мало. (a2)

Пред некоја недела се сретнав со Ружичката (не ја познав, срамови), се изгушкавме, ве поздрави сите. (big-hug)

Толку од мене ви пишувам од работа, гушки за сите. (racinja)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1154
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Lena_nela » 28 Nov 2017, 21:35

Добро вечер!!!
Сигурно сте ме заборавиле,цело лето немам пишано тука (fr) Но верувајте како деца растат така обврски поголему,плус работа... Навечер пред сите сум заспана (re)
Многу убави работи си прочитав тука (joy)
Хепи нека ти е здраво и живо синчето,гордост голема да биде!!! (love5)
Слатка срекен роденденот на М. голема да расте, и јас ти немам честитано нека ви е живо и здраво синчето. (lovet)
Саншајн како сте вие , дечките си растат (thumbup)
Дебора, Рипченце, Пеперитка и сите други ве поздравувам (love5) (grupna-gushka)
Јас како што кажав, работа,по деца ги собирам од градинка,ручек,па потоа со С одиме два пати во неделата на англиски курс, со малиот сме како на турбо,значи нема застанување ,станува прв,сите не буди и последен заспива,значи уште во меше беше немирен и така си остана, за 10 дена и на нас ние вториот роденден. Почнавме по некои зборови да кажуваме,ги знае нашите имиња,колку години ке прави, ....
Ве гушкам и поздравувам сите. Одам да прочитам по форумов што има ново!!! (thumbsup)
Добра ноќ

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Vesela » 07 Dec 2017, 15:38

Здраво живо девојки. Полека почнуваме да се собираме во топлата соба.
Многу се израдував Хепи. Да е живо и здраво синчето, јунак на мајка :)
Кај нас нема ништо ново. Стандард едно те исто.
Инаку еве доаѓа најубавото време од годината. Празници, дружби, радости...
Поздрав до сите и сите сме за (fr) слабо пишуваме.
Живелиииии (beer) (beer) (beer) (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Опуштено”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин