Што не сте знаеле за мене

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Што не сте знаеле за мене

Post by Happy_Mommy » 05 Oct 2012, 06:41

Ајде тука да си напишеме некои работи за нашиот живот и карактер, а тоа да не сме го објавиле до сега на форум, а мислиме дека е интересно да се каже. Да има најмалку 5 работи.

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Happy_Mommy » 05 Oct 2012, 06:57

За мене:
1. Се плашам од староста
2. Уживам во тоа што сум жена, во високите потпетици, елегантни чанти. Сакам да се почувствувам како вистинска дама, пример, мм да ми ја отвара вратата, да го помести столчето во ресторан пред да седнам итн.
3. Моја професија од соништата одсекогаш била - прифесор на престижен универзитет.
4. Не јадам секаде и од секој.
5. До мојата 7ма година живеев со баба ми и дедо ми, немаше сила да ме пресели кај моите во друг град.
6. Имам прездрави заби и на заболекар, поради болка, сум била само еднаш во животот- во рана бременост.
7. Сметам дека човекот не е паметен онолку колку е образован.
8. Правам скандал одма ако мало кученце се приближи до мене.
9. Секогаш плачев на '' Sve za ljubav ''
10. За мене поголемо значење има една ружа и една солза, отколку скапи подароци и лажни насмевки.


Ајде сега вие , да се запознаеме подобро (thumbsup)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by happy cumulus » 05 Oct 2012, 07:19

-- 14 години сум живеела по студентски домови или станови во Скопје. Плус 2 години во средношколки интернат. Сум имала цимерки барем 30. Да не бројам сега. Од сите тие луѓе, само со една не си живеам, па мислам дека тоа кажува дека не сум проблематичен човек.

--За време на средношколски денови ме викаа подвижна вицотека. Знаев вицово 100000, е сега не ме прашувај не ми текнува ништо (laugh1).

--Како мала бев искомплексирана од моето мускулесто тело, па затоа на лето никогаш не носев кратки ракави и бермуди.

--Од тврдоглавост имам пиено турско кафе со 100 кафе и 1 филџан вода.

--Многу играв друштвени игри. Маратон ми беше Ризико, 2 дена без престан. Спиење 0. И бев многу јака во бељот (cl).

--Бев многу темпераметна (додуше има уште доста од тоа). Поради тоа често наидував на проблеми.

--Шминки немам.

-- Нон-стоп бев со машки, а дечковците на прстите на едната рака ми се бројат (иако луѓе што не ме знаеле не мислеле така).

--Во дискотека или на забави кога сум одела, не сум седнувала 1 минута. Играв многу, многу, многу,.. Ме знаеја како "Таа што игра".

--Многу сум голем другар, никогаш не лажам и секогаш кажувам се во очи. Ама ако бидам изневерена многу болно го доживувам тоа и знам да ставам крај засекогаш.

--Откако дојдов во САД научив да бидам помека, пред да се фалам или да се жалам да се ставам во чевлите на соговорникот наместо да се истрчам со нешто што може да им причини болка или неправда. Научив да бидам поучтива.

Доста е тоа мислам, се разоткрив доста (smile).

Едит: да поправам печатни грешки, да не ја нервирам Хепи мам (smile).

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Happy_Mommy » 05 Oct 2012, 07:36

11. Останав бремена 2 пати, во рок од месец и пол.
12. Си имам проблем со плодност, двапати останав бремена со подсемена течност.
13. Имам полу брат, а секогаш ја кажувам и при муабет, помислувам само на сестра ми.
14. Зависна сум од форумов.
15. Не спортувам никогаш, за спортување се сметам како неспособна и како скршена.
16. Како помала, сум се скарала со другарка поради дечко.
17. Моите кукли со години стоеле неотпакувани и нови.
18. Ги грицкам ноктите кога се нервирам.
19. Во средно, на мм татко му ми поправал единица.
20. Премногу ги сакам Балашевич и Георгиев.
21. Имам 57кг, а висина не сум мерела од последниот систематски преглед во основно.

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by carina » 05 Oct 2012, 09:08

1. i jas stanav zavisna od forumov
2.stikli nosam samo na svadbi,najmnogu sum vo baletanki,gi imam mnogi i vo razni boi
3.polovina od denovite vo mesecot,a moze i poveke rucek mi pravi baba mi,a i mi cedi sokovi vo sokovnik,jas samo ke si zemam se i nosam doma,a be sramotiloci :oops:
4.sum zabremenila na 28 godini,a doznav posla 2 meseca,ne bevme zemeni i pojma nemav,tie 2 meseci bukvalno ziveev nezdrav zivot,pusev,piev,iskacav do kasno,ama koga saka da bide ke bide,kerka mi zdrava prava
5.nikogas ne sum smenila boja na kosa,kafeava mi e otsekogas

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Mamino_srce » 05 Oct 2012, 09:22

- во средно школо се бојадисував во црвено

- мм го знаев 4 месеци пред да се земеме

- никогаш не научив да возим ролшуе (во моето време тоа беше), ниту ролери, ниту да скијам

- никогаш немав многу блиски луѓе околу себе, мал круг али одбрани и пробрани

- би сакала да во скоро време посетам Англија и/или Германија

- никогаш не слушав тажна музика, ниту пак лечев тага уз неа

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by ani4ka » 05 Oct 2012, 10:31

-goleema ljutka sum :) najmnogu mu se lutam na mm
-najbliskata drugarka mi vika "skener" - se zabelezuvam nisto ne ispustam
-koga sakam nesto da otkrijam mi nema ramen prav inspektor sum
-kako mala se nervirav oti majka mi ne me pustase na gimnastika za da ne ostanam niska (i eve koga ne bev jas porasnav-162cm) (rolll)
-dosledna sum na obvrskite SEKOGAS
-najmnogu me mrzi koga doma e stasano za generalka..ama sepak se si sreduvam
-iako relativno kratko se obiduvame jas si imam zamotano vo umot deka nesto ne e vo red i nemozeme da imame deca
-obozavam da igram po svadbi (rad) (rad)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Mamino_srce » 05 Oct 2012, 10:32

Хепи мами ќе ме извинеш оти ќе кршам правила, ама некогаш во постот ќе ставам една, две работи, а некогаш и повеќе од пет. Како ми дојде и се присетам, ок? (smile)

еве уште нешто...

- Во средно школо на тестот по дактилографија имав повеќе од 200 откуцаји во минута (белки не погрешив, давно беше (laugh1) ), без грешки наравно (ако во еден збор само една буква е погрешна, не се важи целиот збор) и па сега кога отидам да платам телефон и по некој случај во банка, па таму кога ми службеничка набада со еден прст додека името да ми откуца, помина читава вечност и јас се нервирам. (tumbdown)

- не се запишав на факс, бомбардовање започна и ни ја прекина 4 година средно, матурска не сме имале, тек после бомбардовањето што се собравме и земавме дипломи, а можев да запишам што сакав бидејќи никаде се полагаше пријамни испит. Тоа беше вонредна ситуација. Ама многу бев исплашена и разочарана. Еве плачам додека пишувам (cry1) После тоа одев на курсеви , ама во друга насока.

- одраснав во ратови, се околу мене ратуваа. Во Хрватска, слушаш разни глупости секој ден. Живеев на сама граница со Босна, таму рат, понекогаш ни прелети некоја залутала граната, после Косово, па бомбардовање (fr) Аман веќе! Многу влијаеше на моето одрастање, посебно оти татко ми беше во полиција, и јас преживував сето тоа.

- како мала многу не зборев, сакав да читам, тек кога одраснав станав побрбљива.

- се уште сакам да читам, ама немам време, а и кога го најдам , немам концентрација. (laugh1)

- многу би сакала да сум и да бидам танчерка (модерен плес), ама тоа во некој друг живот- значи никогаш (tongue)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by konstantina 6 » 05 Oct 2012, 10:49

-mnogu sum verna licnost..ne postoi sila na svetot sto ke me natera da napravam nekoja glupost za da go zacrnam obrazot na familijata..pu pu cuval Gospod;
-i moite deckovci se brojat na edna raka;
-prv i posleden pat sum imala odnosi samo so mm;
-mnogu sakam drugarki...iako cel zivot me izneveruvale i jas sum bila sekogas taa zafrknatata;
-so sestra mi se imam skarano, potocno zamereno za mm pred 4 godini (najlosiot period od mojot zivot, da bides rastrgnat megu dve luge sto neizmerno gi sakas);
-mnogu sum principielna..koga ke se resi da se pravi nesto, se pravi;
-imam strasna organizatorska mok;
-mnooogu sakam zivotni, makar sto otkako se rodi sin mi sega toj mi e prava preokupacija pa nemam vreme da im posvetam, iako kako mala nemase zivotno sto ne sum go cuvala...;
-retko izleguvam od doma bez sminka;
-uzivam da se doteruvam ama so stil..avangardno;
-so mm koga bevme vo vrska otvorivme dukan za canti i dodatoci;
-za moite mozam covek da utepam..tipicna lavica sum;
-koga sakam, sakam do ludilo..tesko mi pominuva ljubovta;
-tesko se razocaruvam vo lugeto..sekogas se trudam da najdam objasnuvanje za toa sto me razocarale;
-iako imame nesoglasici epteen golemi so svekrva mi, sepak od pocit kon mm nikogas ne sum ja zapostavila i sekogas pravam muabet ko da ne bilo nisto, iako pred 5min. me napraila lom;
-sekogas ke progoltam kavga so mm samo da ne me slusa sin mi i da ne se razocara, ako pocne mm jas sekogas se povlekuvam i kavgi sreduvame koga sin mi spie!!!

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by ani4ka » 05 Oct 2012, 11:11

uste ova da go dodadam
od denes sum CLEN na forumot dosega bev nov clen (rad) (rad)

Одговори

Return to “Опуштено”