Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by marioli2014 » 20 Jun 2014, 11:25

Dobro utroooooo (deeeennn). SUm se naspala za site pari. Kit ket fala na kafeto. Sto fino vaka so svareno kafence. Happy]iness spij si sega zasto vikaat posle nema spienje, te guskam. Ajde site so lesno denov, ignorirajte vremeto zasto mnogu na znacenje mu davame i ne deprimira. Jas posle odam na pedikir...resiv da se prolepsavam hahaha pa pocnav so kosa, denes produzavam...

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Happy^_^ » 20 Jun 2014, 12:23

Браво бе мариоли, ахх педикир многу сакам и јас (brows) Уживанција (smile)
Деборка ни се успала ја префати од нас (rolll) (rolll) (rolll)
Филигран и Мау убавите сваќи наши (love5) Мау денес си на работа? Филигран како си ми ти?
Наде фала што не поздрави (smile)
Саншајн (sonic)
Смешко вреден мешко (smile)
Л_Нела и андреа (a2)
Бобенцеееееееееееее да ми си жива и здрава, ги направивме крофните само изгледа ставивме повеќе брашно и излегоа мнооооооооогуууууууууу dance и денес од дома на работа на сите што ги познавам им дадов (rolll) Им се допаднаа (smile)
И како што е ред да послужам и тука, само ние направивме и мали и големи и мини (smile) мините дека беа многу па да не ги правиме одново остатокот дирекно го пржевме (smile)
Розичке да, нас журката ни остана лани моравме да ја откажеме, а ја закажавме кога не знаев дека сум (t3) (rolll) и сега си викам нема по втор пат да ја откажуваме (smile)
http://s28.postimg.org/jqcpibprh/104752 ... 0152_n.jpg
Имајте убав ден (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Debora » 20 Jun 2014, 12:26

Добар ден. (kup)
Времево е интересно, ама па ако беше жешко како што знае да биде пак ќе се жалевме. Па поарно овака. (pipi)
Мариоли се радувам за косата (rad) И јас порано имав црна кна ставено, ама не ми фати како фарба. (sneeky) Супер што се погодила, па уште и маникир. (brows) (big-hug)
Хепи и Црнокоса за свадби се спремаат. (thumbsup) (part) (part) (part)
Кит кет мислам дека цел автобус ќе се собере за Африка. (rolll)
Хепинес што убава салата спремила. (drool) (smile)
Слатка се наспа ли? (big-hug) Јас не можам да се наспијам деновиве, не станувам рано, ама легнувам доцна. (tap) А и времево си плаче за спиење. (smile)
Ред Роуз има ли планови за викендов? (brows)
Мама Габи како е Е со запчето? (a2)
Мау, како ни е Ники? (love5) Како помина на работа? (kup)
Филиграааааннн и ти ли поспиваш? Еве јас викнав за да те разбудам. (laugh1) (kup)
Веселко, се знае. (beer)
Анабејби ептен одамна ни ја нема. (sad1) Имам бебе ужива на одмор. dance
Рипченце отидовте ли кај баба вчера? (love5)
Хризнатема ти си била мастор за кна, јас мислам дека не сум чула за чајот. Како е мешко? (love5)
Беломорка со лесно денес. (bu)
Поздрав до сите. (l2)
Хепи гозба спремилааааа. (rad) (rad) (rad) Тука сум мила, разбудена сум. (laugh1) (kup)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Crnokosaa » 20 Jun 2014, 13:28

I se spremame i ne se spremame :))
Zakazano e najglavnoto, odbran i kaparen e fustanot a za drugoto demek ima vreme :)
Neznam sho da pravam od kade da pocnam, eve i za pokanite rastrcuvav ama koga i da pojdatm ne se tuka albumite za da gi poracam i i za toa se nerviram, pa treba da gi prepravam i so toa da se raspravam i taka ... A za drugo pojma nemam sho treba da se pravi , ni mi teknuva, ni znam od kade da pocnam (confus)

Mi treba pomos od vas, kazete nekoj tekst sho da pisuva vo pokanata, da napomenam treba i deka krstevka pravime, sakam nesto porazlicno, a ne mi teknuva sho :))
Pozz.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Filigran » 20 Jun 2014, 14:36

Ете сум и јас,
вчера сакав да и пишам на Мариоли за кната ама не се отвараше странава (confus) Гледам си завршила работа со мачкањето. За другиот пат да знаеш, кната обично се раствора со темен чај (индиски по можност), едо јајце, маслиново масло. И Хризантема ти пишала гледам. Чај се тура по потрба да се разреди смесата без грутки, ни течна ни сува, да можеш да ја мачкаш. Јас порано пред да почнам да се фарбам ставав, ама тогаш имаше само црвена (зошто тоа беше еееехехееее одамна (rolll) ) Мене многу ми се допаѓаше тој карактеристичен мирис на кната, на земја ми мириса, ама бојата паѓа мноооогу побрзо отколку фарбата, и не покрива бели влакна добро. Инаку е добра за влакното (thumbsup)
Хепи, значи крофниве ги видов, екстра се. (drool) Мешко се одмори???
Хризантема, се изнакупува за бебушкото??? (joy)
Рипче, како сте вие? Ти недостасува синко ???
Киткет, интересно ова аршламава (thumbsup) За одморот мила, си барам јас по нет вили, хотелчиња..... Од барање сношти сонував дека си престојувам веќе таму (rolll) It's complicated , ситуацијата со мм, за да бидам 100% сигурна. Ама ние сме оптимисти, па сега ако биде арно ако не здравје...........
беломорка , ти посакувам помалку стресен четврти петок (l2)
Свити , мислиш како мене , и јас сакав Хризантема за полот да каже. Баш се мислев..........Ти чистиш а јас ментално се спремам да појдам во куќата и малку по малку да почнам да чистам.
Црнокоса (big-hug)
Ред роуз, ај наздравје нека е (big-hug) (beer) (beer) (beer)
Надица не посетила (kup)
Дебора, јас уште од 7 будна. Ама си се успавме со книгата пак и до 11 :ymblushing: срамота.
Мау , како помина вчерашниот ден. Тешка работа ти дадоа? (kup)
абе кај е Ilove babies???
Бобе, Смешко, Весела, Anabejbi, Мамагаби и сите , ве (kup) силно.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by SMESKO » 20 Jun 2014, 18:01

Ете сум јас да ви се јавам да не ме мислите,денес сум на 5 годишнина од средно,па сега ќе по4вам да се спремам некако паника ме фаќа да не каснам (ner) ама се надевам како и секогаш дека ќе бидам то4на како швајцарски часовник.Сум премногу возбудена незнам зошто ми е вака (rad)
Се читаме за импресии да ви кажувам.Ве (big-hug) сите

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Debora » 20 Jun 2014, 18:23

Смешко убаво да си поминеш. (big-hug) Ти си мало дете, 5 год од матура славиш. (w1) (laugh1) (kup)
Филигран си поспале со книгата. (rolll) Сигурно е убава чим те натерала од 7 сабајле да ја земеш во рака. (brows) И ти знаеш за чај во кната, ами како сум ја ставала јас со вода. (whistle) Што да прави, судбина ја снашло. (laugh1)
Црнокоса наважното сте го средиле, баш интересно ти е тебе, ем бебуш гледаш, ем за свадба се спремаш. (brows)
Мене ми се замати нешто главата, мислам дека од што сака да врне, а не успеа досега. (stomp)
Мариели мн ти е убав аватарот. (thumbup) Јас имав порано еден со гарфилд. (pipi)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by marioli2014 » 20 Jun 2014, 18:33

Za knata, jas so voda samo ja pravev, ama ke probam nareden pat i so caj...vetiv taka. Inaku avatarot me iznamaci...nemozev da si najdam slikicka sto ke odgovara na baranjata na forumov i veke gi stavav site sto ke mi naletaat. Garfield slucajno se pogodi da odgovara, a ne sum voodusevena (scared)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by belomorka » 20 Jun 2014, 18:37

дебора и јас го помислив истот кога прочитав 5 години од матура еееекога беше тоа па некаде пред 20 години уваааууу ама сум стара се исплашив. имајте убав остаток од денот јас сум премногу уморна имав напорен и тежок ден со неубави информации.

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Mau » 20 Jun 2014, 18:37

Zenicki zdravooo... Eve me i mene da ve gusnam silno i denes i da spomnam, zarem od utre ne treba nova tema da otvorime, ao leten ambient? Iako vremeto bas i ne e letno (laugh1)

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Jas i denes bev na rabota i pomognav na gazdaricata okoli popisite i fakturiranje, ne etesko samo zamorno e celo vreme gledajki vo kompjuter, ama morav bidejki sekogas bea fer sprema mene...
Ve pozdtavuva i Niki moja, dusata veke nema.bas mesto vo meseto ama uste malku ke izdrzi (pipi)

Заклучена

Return to “Опуштено”