Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Filigran » 15 Dec 2014, 12:45

Lena, тоа во саботата беше? Знаеш дека и ние бевме таму на кафе? Ако знаев ќе се запознаевме , баш ми е мака. А најмногу гужва таму имаше. За друг пат пишувај.
Се заспиваме со Ј , па мама да суреди. денес сакам и да украсам. Па ќе видиме дали ќе успеам.
Поздрав до сите (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 15 Dec 2014, 15:44

Добар ден едно кафе да се напијам со вас, кога понеделнички се изнервирам нешто цела недела ми е таква, убаво си бев расоположена и на крај небитни особи знаат да те изнервират, не е многу страшно ама јас се систавам при сцре а не смеам така оти и ќе ја научат мојата слабост и ќе го користат тоа , доста ширев негативна енергија, варам кафе за сите и се читкаме се надевам дека ќе ми се поправи расположението до после (grupna-gushka)
http://s21.postimg.org/3pvimrfw7/104102 ... 8407_n.jpg

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 16 Dec 2014, 00:44

Kaj ripcence se slavi
Sreken da e rodendenot (part)
Pozdrav do site (grupna-gushka)
Dobra nok slatki sni

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by maried » 16 Dec 2014, 01:09

Aneance, јас ги имав твоите симптоми кога останав бремена. Значи буквално истите. Мислам дека ќе не израдуваш. ;-)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 16 Dec 2014, 09:27

utro devojki
vremevo se nalutilo pa ja sto e ladno da smrznesh (cold) tmurno bez sonce pa i magla na site strani da bidi uste po traumaticno (ner)
vecerva mnogu ladna nok nie em so parno em vo spalnata panel pustame za S so mm dvata ni beshe zal da go ostavime S sam vo krevetceto da ne mu studi pa si go zedovme pak na spalna megu nas (love5) a koga e na spalna so edno oko spijam (laugh1) pa si stana so petlite vo 5 i pol i sega go zaspav pak bar eden saat da odmori a jas edno kafe so prijatelite da si napravam (w1)
aneanence bash sega te procitav znaci i jas osekav nastinka i bev kaj maticnata i velam ne sum ic arna me pregledva i veli simptomi nemash nikakvi za nastinka ispitav krv mokraca i taa mi veli aj odi kaj ginikolg na eho da te vidi (lovet)a jas i mm trk vo apteka si zedov test i taka konstatiravme bremenost ne docekav da vidam dali mi docni (rolll)
a kafeto obicno taka deluva vo bremenost dance dance dance jas voopsto ne piev a sega pivnuvam ama isklucivo kapucino so mlekce toa ne e bas kafe ama samo toa ne mi se zgadi vo brenosta od mn sto mi se loshehe se namam napieno tursko seushte (rolll)
20 se blizi (lovet) a nie si cekame da se raduvame zaedno za novo meshe (bu)
ripcence cekam od tortata (drool) i normalno da ne izvestish kako pomina rodendenot (part)
eve i kafenceto go svariv dodeka si muabetev pa posluzetese

http://s27.postimg.org/y5d1e6r5f/images.jpg

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by SMESKO » 16 Dec 2014, 12:45

Хепинессссс (con) (con) (con) за (t3) леее колку се (joy) (joy) (joy) со лесно да си ја износиш а на тебе Анеанче ти посакувам една убава настинка како на Хепинес (jmp) (jmp) (jmp) И уште да честитам роденден на Рипченце,да е здрав и жив уште долги години да му славите (con)
Имајте убав ден,јас си одмарам овие денови се спремам за св Никола,слава ни е,па на гости ќе дојдат мама и тато,па да подспремам колку што можам,дур бебе седи во меше на мама (part) (part) (part)

http://s24.postimg.org/tyb0fw94l/tri_nesta_za_sreka.jpg

и уште еден поздрав за вашите најубави насмевки
http://s21.postimg.org/b6ucaiptj/nekoi_ ... _sreka.jpg

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by SMESKO » 16 Dec 2014, 13:29

Изгледа сфатив нешто погрешно (rolll) (rolll) (rolll) Хепинес ти изгледа зборуваш за бременоста која веќе ја износи и имаш здраво и живо бебе (rolll) (rolll) (rolll) три пати препрочитвам да не сфатив погрешно многу брзо ми се виде оваа бременост (laugh1) смешки,ќе ми извиниш (tongue)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 16 Dec 2014, 13:40

smeshko sreko me nasmea (rolll) (rolll) (rolll)
pa cekaj malku rano e za mene pak da radvam .... (laugh1) ili ne e....? (rolll) (rolll) (rolll)
ama i da tropni novo bebe kefoj ke si bidam (joy) (joy) (joy)
iako da si priznam ne e bas ednostavno so edno a kako bi bilo so dve ili tri (mozi ke si bidat bliznacinja (rolll) )pojma nemam ama ke bidi veseloooo hahahahhah (jmp) (jmp) (jmp)
pozdrav do tebe i galka za princezata (love5)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 16 Dec 2014, 13:41


aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by aneance » 16 Dec 2014, 14:23

Devojki fala sto me mislite denes sum podobra ama pak nemozam da jadam vcera so edna banana denes nisto ne sum jadela svekrva mi dojde me iskara zasto ne sum jadela i pravev kafe i pocna da mi se povraka ne go podnesuvam mirisot
Od 10h na toaletna imav kako krv a na sekojdevnata nemam nisto a osekam deka ke dobijam taka me stega stpmak kako za dobivanje i samo na toaletna koga ima koga nema krv moze do pokasno ke mi probie a osekam ke dobijam ama toa e poveke sreka naredniot mesec
(grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”