Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by kit-kat » 18 Mar 2015, 06:47

(coffee) (coffee) (coffee) (coffee) БУДЕЊЕ!!!!!
Добро утро (smile)
Како сте денес? Кај нас е ведро и сончево (thumbsup) и мене многу ми годи.
Имајте убав ден. Денес јас сум (sonic) за промена (tongue)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sweety » 18 Mar 2015, 08:37

Добро утро (kup)
И кај нас сончево е времето само за шетање, јас сакам по дома да завршам уште некоја работа , ќе се удрам на чистење (laugh1) ама поплека не со брзање (rolll) вие како сте ми, каков ви е планот за денес?
http://s30.postimg.org/4s6pp3ku9/110260 ... 6259_n.jpg[/url]

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maceto » 18 Mar 2015, 09:10

Kit Kat i Sweety прекрасно кафенце сте направиле сега ќе се почастам пошто многу ми се спие (sleep1) И ние викендот ќе правиме младенци и еве сега се подготвуваме, мислам мајка ми и свеки се подготвуваат (rolll) (rolll) ние ќе отидеме на готово ама ќе правиме само за млади за другарите и имаме околу 40 луѓе ама баш убаво ќе се дружиме (part) (part)и затоа и во сабота ќе правиме за да се опшуштиме малку повеќе .Фустанот ќе си го носам од веридба оти ми е таков широк и краток па сега ми се фаќа сеуште и таман и бел е,а и на фризер си закажав и спремна сум (rad) (rad) (brows) Aneance убаво да си поминете мила за младенци (big-hug) (beer) Вчера правев крвна слика супер сум малку хемоглобинот намален ама ќе се среди и тоа другото е супер (joy) (joy) Sweety чекаме убави вести (brows) (brows) bfp КитКат баш ми е мило што се добро се заврши еве сега и од тебе чекаме само новости прекрасни dance dance Деборче,Happiness,Draga,Filigran,Smesko,RedRose,Sunshine,Lena_Nela,Vesela,Peperutka и останатите пријателки ве гушкам најсилно и имајте убав ден сите (grupna-gushka) (party) (l2) (l2)

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by draga^^ » 18 Mar 2015, 11:16

ohooo sto ubavo ke mi dojde da se posluzam od kafencava.ke zemam od site za bide duplo oti kaj nas vremevo e uzas.studeno,oblacno i tmurno,glava boli. vie gledam site ste dobri,taka i ostanete.maceto, ubavo da si pominete za praznikot,kit ket cekame najubavi vesti od vas,a slatka i tebe denovite da ti minat brzo,se da e vo red pa da slavime za trojki.mlada si ke izdrzis se.:)))).ostanatite kako ste? (big-hug)za siteeeeeeeee

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Crnokosaa » 18 Mar 2015, 13:17

Здраво женички како сте ? Јас дојдов до кај моите па да ве читнам и набрзина да ви пишам . Вчера бев на уролог ме болеа бубрезите па ми најдоа камчиња и сега пијам три врсти апчина башка и инекции две ми ставија за болката и сето е ... ММ е настинат, Г пак носето му речи никако да оздравиме скроз . Ве мислам цело време , само ниакко да стасам да ви пишам, сега и на моб операт не ми е во ред, ком Г го тресна од земја и го скрши екранот и за тоа пари сега 7000 ми бараат ...
Друго нема тоа па тоа е .. ве гушкам сите и ве бакнувам . Поздрав . (big-hug) (kup) (kup)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by happiness » 18 Mar 2015, 13:20

ubav den prijatelki (kup)
konecno eve me opushtena (thumbsup)
vujko mi e podobar seushte e na klinika ama d-r. se optimisti (rad)
od sabajle bevme na vakcina hepatit b posledna ni rekoja deka e (rad) sega na 9 meseci kontrola taman ke odmorime (thumbsup)
eve go vesel e sega S mi rekoja deka nema da imame reakcija pa malku po slobodni za vecer si pokanivme prijateli na muabet i meze pa sega da sredam malku igrackite i v kujna na gotvenje (tongue) ako mi dozvoli S normalno (rolll)
sweety fala na kafenceto , mnogu mi si pozitivna pu pu mashala (w1) sakam da te citam vo tvojata tema i posledno mi si top tema koga i da otvoram forumot se molam na Bog da te usreki (bu)
aneance i maceto cestit praznik maldenci da ste srekni za vek (love5)
filigran, kit-ket, draga, debora, smeshko, mau i siteeee ostanati (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)
moram da odam prijatelki ubav den
crnokosa pishala (w1) neka ti e so pomin mila , a G gushnigo od mene kom ke se popravi toj neka si rasti (brows)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Vesela » 18 Mar 2015, 14:15

Zdravo devojcinja. Kako ste ? Nie dobri, se spremame za rodenden na sinko. Ima vreme vo vtornik mu e, ama nemu samo toa mu e vo glava. Koj ke dojde, sto da oblece.......cirkuzi e dance (lovet) . I vo Skopje, vremevo e tapa, malku vrne, mnogu e tmurno. Mene is nesto polovinava kako lacnata mi e( loso sum spiela) nemozam da se svrtam. Piev diklofenak, pa malku mu popusti bolkata. Pozdrav do site imajte ubav den. Ziveliiiiii (beer) (grupna-gushka)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Filigran » 18 Mar 2015, 16:40

Здраво,
ме немаше ама зафатени, по гости па низ дома зафатени со Јаков и така.
Ј јади убаво и баш ме радува. Секој ден по некоја нова смешка (love5)
Гледам сите сте ми добрички, поздрав (grupna-gushka)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Happy^_^ » 18 Mar 2015, 19:11

И јaс ќе се пoслужaм сo кaфенце :) Ми недoстигaте нo стaнaв workoholic и пoнекoгaш ве читaм нo кaкo гoстин :) Премнoгу се изрaдувaв зa Лејлa и џa Сaншaјн aјде милa кaј тебе девoјче сегa :) Слaткa сo среќa и тебе сo пoстaпкaтa дa зaврши сo успех.Кит кaт кaкo е твoетo пaметнo детенце? Дебoрче штo прaви Квин? Кaкo си ти? Филигрaн дa гo изгушкaш убaвецoт твoј истo и Мaу куклaтa :)
Имaјте убaвa вечер сите

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Debora » 18 Mar 2015, 21:13

Хепииииии (rad) (rad) (rad) , колку ни фалиш. (kup) И низ град те немам видено, а те мислам и се си викам ќе те видам. (big-hug) Добро сум јас, со комбухата се дружев досега (pipi) - уште да почнев да го дувам чајот за побрзо да се излади, многу сум трпелива јас. (laugh1) Квини... се кара со мачките, кога ќе помине за нив фебруар? (rolll) Како е Р и него го немам видено ни со татко ти, додуша и не одам многу накај чаршија. Во последно време на Св. Илија се шеткаме. Пак да кажам, ептен ни фалиш и една најјјјјјсилна гушка за вас двајца. Чекам време кога пак ќе те има тука често. (big-hug)
Поздрав до сите имајте добра ноќ. (kup)
Јас како што сум уморна мислам дека рано ќе легнам. (beer)

Заклучена

Return to “Опуштено”