Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Debora » 18 Dec 2014, 22:36

Никој не отворил нова соба, па еве јас. (smile)
Нека биде исполнета собава со топлина во разговорите, во срцата, со убави вести, љубов, хармонија и благослови. Господ да даде тоа што е по Негово срце за секој еден од нас и нашите домови и нека биде Неговата волја по целата земја. Слава во висините и мир насекаде. (kup)

http://s7.postimg.org/qzg0auul7/christm ... 662573.jpg

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by SMESKO » 18 Dec 2014, 22:46

Deborce prekrasno otvoreno zimsko katce,se nadevam deka ke ima ubavo praznicno raspolozenie i mnoogu radosti i ljubov.
Dobra nok na site drugarcinja.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sunshine_2012 » 18 Dec 2014, 23:11

Dobro vecer na vas :)
Deborah prekrasno katce si ni otvorila. Samo ubava druzba da imame.
Gospod da ni GI ostvari zelbite na naseto srce. (beer)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by kit-kat » 19 Dec 2014, 00:31

Па Деборке кој ако не ти (laugh1) убава соба само со убавини да се полни. (bu)
Јас сега се прибирам. Од 12 со синко на екскурзија, па се прибравме и набрзина се спремив и на две слави бевме со мм сега влегуваме.
На помош да биде денот.
Се читаме утре добра ноќ. (smile)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by happiness » 19 Dec 2014, 01:13

Debora ni napravi nepovtorliva atmosvera (thumbsup)
Vo ova toplo katce da si imame mnogu kafenca po nekoe cajce i mnoguu razgovori so drugarkite forumki (kup)
Ve pozdravuvam site i imajte ubava nok (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Debora » 19 Dec 2014, 11:11

Јас денес варам чајче, да видиме кој ќе послужи кафенце. (laugh1)

http://s2.postimg.org/4igadpk09/th_id_H ... _1_P_0.jpg

Имајте убав ден сите. (l2)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by SMESKO » 19 Dec 2014, 11:21

Добар Ви ден dance

http://s30.postimg.org/liv04h4lt/kafe60.jpg

Иде кафица од мене,послужете се (grupna-gushka)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Vesela » 19 Dec 2014, 11:27

Опаааа девојчиња имаме нова соба. Нека биде соба за прекрасни дружења. Баш ме расположи утрово кога ја отворив. БРАВОООО Дебора.
Инаку нам денес ни е слава, бев утрово во црква за лебче. Нека денешниов ден на сите им донесе голема радост, здравје, среќа и се што срцето посакува најмногу.
Инаку нема ништо ново, синко нешто е настинат ( почетна фаза на бронхит има) па не оди неколку ден аво школо ( самва докторка ни рече нда не оди зошто воздухот е многу загаден па тоа дополнително ќе му прави тешкотии во дишење). И сега е хаос по дома, досадно му е, ке напише домашна што имале дената и после цела куќа ќе ја преврти наопаку. Нема везе нека и е жив и здрав.
Девокји се наближува нова година. Каде ќе одите? Ние домче. Евентуално може да ни дојдат едни пријатели па о нив, или ние кај нив. Ама јас сум за повеќе ние да си седиме дома. Ја сакам таа новогодишна магија и топлина во домот, која никаде на друго место не може да се почуствува.
Оооооооо па јас сега приметив на форумов почнало и снег да врне, јеееееееееее барем некаде да има, кога веќе надвор не сака.
Бидете поздравени, имајте убав ден, нека им честит на сите што ја славата славата и имеденот и во тоа име да наздравиме по едно (beer) (beer) Живели!!!
П.С. Одам да спремам дома да не ме караат (laugh1)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by happiness » 19 Dec 2014, 11:43

dobro utro drugarcinja (smile)
rekov ke se posluzam so kafe ama gledam nikoj nema servirano pa eve ednno ubavo zimsko i mirizlivo a plus i kolace ima na podorak (brows)
http://s23.postimg.org/ij3vn2brv/winter ... as_coo.jpg
vcera ni beshe slava imavme gosti dolu kja sveki ama deka jas so S si se kaciv porano deteto si sakam mir ne mi spie vo guzva nekako imam custvo deka se nervira (scared) celo se tegneshe so glavceto nanazad mi turkashe pa si se pozdraviv so gostite porano i posle odvaj se zaspavme do docana ama zatoa pak denes si nankashe do 9 (rad) uff kako ubavo mi dojde i mene (brows)
dolgo ve nemam komentirano
sakambebe kako si ... ? 20 dojde te mislam spomna deka imash predmenstrualnoi bolki ama ne procitav deka ti dojde se nadevam deka ne idi (bu)
filigran (big-hug) za bebe J mashala sto umno bebe e toj (love5) citam ubavo se si pominale vo restoran nie vecer sme na imaenden so mm na dve mesta morame da pominime pa planiram da go ostavam sveki da go cuva dance
draga (big-hug)
kitket koga da procitam sekoga e (sonic) aktivnosti za dva dena taa gi zavrshuva vo eden (laugh1)
radost bash ti se raduvam (joy) princezata ni porasnala (lovet) pocnala sama da go otkriva svetot neka naoga samo ubavini okolu nea (bu)
smeshko smeshko se blizi denot za tvojot najubav podarok (lovet) neka bdi so lesno mila (bu) pa te pozdravuvam so pesnata "vreme e za bebe " (rolll) (rolll) (rolll) galka za mesheto (love5)
i ete taka dodeka dodeka si go pisam postot edno saat vreme bebe ne dava poinaku (rolll) (rolll) (rolll) se javile forumkite nema da prepravam postot zs ke treba do utre da pisuvam nov hahahahah
debora ubavo cajceto (drool)
smeshko pobrza od mene bila
vesela ne uspeav da te procitam ubavo ama za novata doma ke si bidime so malisha ke se zaspivame i na prsti ke se dvizime da ne go razbudime hahahah (love5)
ve pozdravuvam site imajte ubav den (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maceto » 19 Dec 2014, 11:58

Здраво мили мои форумки (coffee) Еве јас да ви се придружам во ова топло зимско катче бидејќи до сега пишував само во трудничките теми (bu) па сега малку и ваму и таму....Нека е за многу години Св.Никола,вечна слава на сите што ја слават и убав провод на сите што ќе одат вечер на слава и именден (beer) (beer) Ве читам сите и ви испраќам многу големи (big-hug) (big-hug) (big-hug) (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”