Повторно заедно на слатко кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 20 Sep 2015, 12:06

Сите многу ми фалевте и одвај чекам да ве прочитам. (kup)
Ставам по едно кафенце и чекам многу убави вести. (kup) (kup) (kup)

http://i58.tinypic.com/xkq4cl.jpg

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Sashka » 20 Sep 2015, 12:57

Конечноооо (rad)
Си земам дупла доза кафенце а еве нешто благичко, за по кафето (smile)
http://i58.tinypic.com/rbwnwl.png

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Lejla7 » 20 Sep 2015, 13:09

Ми го разубавивте денот (rad) И јас доаѓам на кафе и едвај чекам да прочитам што се случува со сите dance Многу ми недостигавте (grupna-gushka)

Сашка, честито функција (con)

Деборче, ти паузираш, но нема да не напуштиш, нели?

Еееее колку се радувам (море, среќа што бебчо спие па успеав и да пишам (smile) )

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 20 Sep 2015, 14:29

Лејлааааа (a2) Да ни го гушнеш милото бебувче. (love5)
Тука сум јас. (kup)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Lena_nela » 20 Sep 2015, 20:49

Добро вечер од мене, многу се радувам што повторно го има форумов и што ке можам со вас кафе да си пијам (grupna-gushka)
http://i57.tinypic.com/2dbno2h.jpg
Еве едно од мене можеби е доцна за кафе ,но атер форумов ке пиеме ;-)
Ние сме си добро,растеме, си го гушкаме бебушот...незнам дали вас сум ви кажала ,но ке си имаме уште еден батко (lovet)
Лејла бацки до мажето (love5)
Дебора,како е Квин, се шеткате???
Сашка честито позиција на форумов (cl)
К-кет како си ти и како е синко???
Слатка (love5)
Поздрав до сите и Добра ви ноќ!!!

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by snegulka83 » 20 Sep 2015, 22:33

Еве ме и мене тука, бебушка во кревет а јас на релаксирање. Денес славевме 4 месеци, кога ли само поминаа. Гушка до мешињата на Лена_Нела и Слатка, Сашка честитио функција, Дебора добренајдовме назад а Лејла најголем бакнеж до бебушот твој, лепотан најубав (love5) .

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Maceto » 20 Sep 2015, 22:39

Јупиии за другарките што се тука сите,многу сум среќна,пошто пишувам цело време од моб со сликите додека се снајдам ќе пијам од вашите кафенца и сега од моб малку потешко ми иде но ќе се снајдам :grin: ...Јас си имам ќеркичка, на 05.07.2015 се роди мојата принцеза dance и не направи најсреќни на свет (joy) Супер поминав на пораѓај и сега се гушкаме и растеме (lovet) Сите ве поздравувам и гушкам најмногу на свет, а на Сашка честитки за новата позиција (con) Деборчеее поздрав најголем и другарки мои најмили имајте убава вечер се читаме утре

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 21 Sep 2015, 09:12

Добро утро пак како во старите времиња (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) ,неможам да се изнарадувам , вчера само да ми видете реакција кога видов дека пак е во употреба форумот тоа не се опишува со зборови(part) (part) (part) .Нека е за многу години празникот, Богородичка нека е со нас . Сашка честито функција, Деборче најголема гушка до тебе како си ми ти како е Квини, Снегулка расне момата (love5) ,Лејла гушка до лепотанот мал колку месеци направите, Лена-нела гушка до мешко (big-hug) ,Маче (big-hug) до тебе и В, јас сум добра еве тераме 7 месец, уште малку остана, греота е да се пожалам но бебка ми е мирна, си мрдка ама не ми создава некој потешкотии, јас ја викам балерина оти ептен е нежна со ударите, посебно навечер кога гледаме тв со мм е тогаш е најактивна дури и стомакот ми се разбранува (love5) сеуште не ми отекуваат нозете, болки во кичмата и во грбот имам едино ако се преморам, е само што мачнините ми останаа не се толку чести ама еднаш во две недели или на десет дена знае да ме фатат, крвта ми е послаба па пијам Тотхема , скрининзите ги поминавме се е во ред, редовно си одам на контроли ни потвдрија дека 100 посто е девојче, веќе почнавме да се спремаме , порачавме количка чекаме да стигне, креветче обезбедивме од мене само татко ми го исфарба тоа беше нежно розе јас сакав бело , купивме алиштенца, сега кога бевме Мк. доста добив и на поклон, со мајка ми и свекрва иѕлеговме пазаравме што ни требаше, сега останува да ги исперам , испеглам но рано е ќе почекам бард а влезам во 9, се распишав јас амада бидете во тек со случувањата, уште малку па ќе одам со една пријателка на кафе одамна не сме се виделе , се читкаме покасно имајте убав ден (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka) http://i59.tinypic.com/ibc1m9.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 21 Sep 2015, 10:54

Леле што убаво е тука. (part) (part) (part)
Добро познатата топла атмосфера. (love5) Ме радува што пак се собираме и ме радува што сте добрички и весели сите. (kup)
Мачето мило, знаеш ли колку ве мислев. Честитки, да е жива и здрава принцезата, одма да отвориме посебна тема. Баш ме радува и за убавото породување, исто како што си имаше лесна бременост. (rad) (a2)
Снегулке лета времето, да се чуди човек. Гушни ја убавицата од тетките. (love5)
Слаткааа, кај вас напредуваат подготовките. (rad) Па така ами, ние со душа чекаме да прочитаме... фала ти што се распиша. (a2)
Лена Нела каков убав батко (lovet) (love5) (lovet) Срце, колку се убави тие слики уште додека се во мешето. (bu) Квини е добра, еве ја ми носи топки за да си играме. (smile)
Лејла како е вашиот батко? (love5) Како е мама? (a2)
Ги чекаме и другите. (kup) (kup) (kup)
Одам сега, тема да отворам. (jmp) (jmp) (jmp)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by aneance » 21 Sep 2015, 11:37

Многу се израдував што ни се врати форумот, многу ми фалеше, а гледам и помодерен ни е (smile)
Сашка честитки и од мене за новата функција
Дебора се надевам нема да не напуштиш,ќе ни требаат твоите мислења и се разбира подршка
Мацето уживкај со В
Слатка уште 2месеци до средбата со принцезата
Лејла како напредува синчето, послушен ли е
Лена нела како е малиот , клоца ли уште или мирен е
Јас сум добра, се е по старо, и сеуште нема ново (sad1) правев втора втора инсеминација и за неколку дена треба да правам тест па ќе видиме дали ќе биде успешна
(big-hug) до останатите и ги чекаме на кафенце
Позз до сите
И уште еднаш многу сум радосна што ни се врати форумот (joy)

Заклучена

Return to “Опуштено”