Повторно заедно на слатко кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 31 Jan 2016, 14:31

Добар ден. (kup)
Слатка ама слатко кафето. (smile) Па се разбира дека ќе зборуваш за М, а ние и сакаме да читаме за неа. (love5)
Денес одмараме, ама и гости истеравме, а после гости ќе чекаме. (smile)
Поздрав до сите. (l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 01 Feb 2016, 06:34

Добро утро ставам кафе и бегам на спиење (coffee) (coffee) (coffee) додека М спие да искористам се читкаме покасно (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by kit-kat » 01 Feb 2016, 08:18

(coffee) (coffee) (coffee)
Идам на кафето на Слатка. Како сте?
Јас вчера работно по дома. Чистење средување, мм се врати од пат...
Денес понеделнички работно пак.
Весела како е тм? Дали некако решивте. Велат таа болка е многу силна.
Дебора како со гостите?
Слатка си спие а Смешко со Д. (lovet)
Саншајн ни ја нема ама оправдано со 4 деца не е лесно.
Мачето шетнавте викендов?
Пеперутка поздрав и до вас (kup)
Радост ни се изгуби (unsure)
Па девојки пишете кога можете да не ве мислиме.
(grupna-gushka) за сите.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Vesela » 01 Feb 2016, 14:20

Девојки здраво живо. Кас викендов побудалев, синко фатил вирус изгоре детето од петокот до температура 39,6°. Го носевме на дежурен , ништо не му е (comp) (comp) . Денес го однесов на матичен , му се спуштило на плуќа (comp) (stomp) (rp) . Ни дадоа антибиотик. Од друга страна мм скроз се укочи, не може да мрдне. Страшна болка, му е вклештен нервот во кичмата. Оди на масажа, на акупунктура, ама не му помага. Незнам веќе што да правиме. Овој докторов кај што оди на масажс и физиотерапија , не му дозволува никакви спчиња против болка да пие. Јас му велам : човеку, мм за инекции е од што го боли, тој не, па не. Дс знам колку го боли. Или ова докториве незнааат ништо или ја не сум во ред. Така саботата нс дежурен кога го однесов синко и велам на таа, детето многу кашла сомнително ми е, таа не му е ништо (fr) (comp) (rp). Ееее денес од што не му е ништо, пак завршивме со антибиотици!!! А можеше дс ни ги даде во саботата, да не мачи детето со толкава температура.
Е така девојки ми мина викендот. Ако знаете некое чаре за мм да го носам некаде, некој лек , пишете.
Поздрав и убав ден. Живелиии (beer)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 01 Feb 2016, 16:31

Добар ден. (bu)
Веселко бре (sad1) , само нека минува. И они не знаат секогаш што се случува, многу пати на претпоставки одат...
Кит кет сега со тм дома сигурно уште повесело трчаш. (sonic) (laugh1) (kup)
Убаво со гостите ние, убави гости. (smile) Денес пак во парк со Петра и Принцез сме се виделе. Двете како да беа договорени да направат секаква можна лудост (tap) и да ни ги кренат нервите од сабајле. (ner) Не се задржавме долго, си ја примивме набрзина дозата. (rolll) За белја па и една мачка се појави, веќе не се можеше. (rp) Па имав работа и пак надвор, ама сега на раат си испив едно кафе. (smile)
Слатка фати ли малку сон? (a2)
Како сте другите? (kup)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Vesela » 01 Feb 2016, 19:13

Дебора, поздрав и ја Петра кога ќе се видите. Се надевам дека е добро. Ни недостасува на форумов. А и нејзината НАПОЛИТАНА :)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Lena_nela » 02 Feb 2016, 09:12

Има ли кафеџики тука!!!
Кафе за сите (coffee) (coffee) (coffee)
И мене ме снема некој ден,но М деновиве беше мн плачлив,негде од кај15ч.почнуваше со плачење и не спиење па во раце цело време,мислевме да не го боли нешто меше,уши но тоа да ти било за јадење,му зголемив доза и дете се смири.Кај свеки слават св.Атанасиј и таму трчав помагав колку што можев, па од сето тоа се преморив и со малиот и со слава па два дена ме боли стомакот доле и операцијата,отидов вчера на матич.ми вика вака се си е во ред,денес треба да одам на гинеколог и таму да ме проверат.Мислам дека се е од замор, вчера бев кај моите и мајка ми кога ке требеше го земаше малиов во раце и одма болката се намали скоро ја снема.
Еве го се буди (thumbsup)
Весела побрзо да му помине на синко и тм.
Дебора поздрав до Петра (love5)
К-кет сега сте комплетни,како со завршните
Мачето,Слатка гушки до вад и бакнежи за принцезите (lovet)
Саншајн како се мускетарите (grupna-gushka)
Пеперутка една голема (big-hug) и до вас.
Многу форумџики ни ги нема да ни пишат,ајде женички пишете каде сте,како сте??? Ни недостасувате !!!
Позззз за сите и имајте убав ден!!!

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 02 Feb 2016, 11:36

Добро утро женички,Лена-нела тука сме ние кафеџиките, еве јас сега стигнав докафе додека М спие ама нешто ми закинкува во сон, ноќва немирно ми спиеше до кај три спиевме е после на секој саат време се будеше мешето ја мачи, Дебора се прошетавте со лепотицата квини поздрави ја Петра од нас, Весела се измачивте нека е со помин,Кит кат ти турбо сега овој месец со завршните ќе оимине и овој период,Маче како сте со В,Саншајн како сте како е Филип, гушка до вас (grupna-gushka)Лејла,Хризантема,Смешко,Хепи,Анеанче,Борјана женички фалете на форумот (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sunshine_2012 » 02 Feb 2016, 21:36

Добро вечер!
Еве ме и мене, луге стварно никако да седнам и да пишам, ке наминам на (sonic) ке причитам и одма ке се исклучам. Сега децава се у кревет спијат, а големиот чита уште малку и тој у кревет, мм си отиде во кино у Сити мол и јас сега можам слободно со вас муабет да си направам.
У Кратово си поминавме супе, се видовсо другарка ми па си излегвме во град на вечера, мм и мајка ми ги чуваа децата. малиот супер си бил си спиеше цело време.
денеска прекрасно време па си бевме во паркот сите, Децата си се изнатрчаа, јас малиот го носев во кенгур и тој си се отспа на сонце.
инаку денеска си ја добив кремата што си ја порачавза стрии и целулит, и да видеме дали ке има ефект. еј ке го сликам стомакот ( со стрии ) и после ако има ефект па ке рекламирам крема. (laugh1) (laugh1) ако Деборце ми дозволи (brows)
Се ставив на на смути пиење секој ден одсабајле ( овошје) и попладне( со зеленчук и овошје за вкус) за да изгубам некое кило, а и навечер не јадам, ама оваа вечер им правев на децава палачинки и јас изедов 3 две солени и една блага и сега се чуствув ко подуена, ама и мислам дека ке ми е многу тшко да не јадам навечер (unsure) .
Ми остана уште да изџогирам во кујната и да здиплам алишта, уште седат во сушарата ама морам вечер да ги здиплам па други да ставам да се сушат. во 22ч треба да го дојам бебушот и да си продолжи да спие и јас си легнувам околу 23ч и сабајле во 6ч сме станати со бебуш, не буди со гукање, смеење многу е сладок. Тој на 12 ке биде 4 месеци, а уште сега потстанува за да седне, несака да биде во лежачка позиција, сака да ги гледа браката како си играат и се ги прати кога се движат. убав период ми е, фала му на Бог, за сета убавина што ми ја дал околу мене.
вие сте си добри.
Весела побргу закрепнување на тм, болно е тоа сигурно, нека се смират тие болки.
кит кат ме насме дека неси можела да влезеш на форумот, синко твој ти направил збрки (rolll). Ти отсега него да си го прашуваш ако имаш некаков проблем со ком.
Дебора колку убаво што сте се виделе со Петра,ни ја нема на форумот. Се надевам дека е добра поздрави ја од мене.
Лена нела душичката гладно било, еј и мојов така прави кога му се јаде почнува да плаче и никако да се смири, го ставам да цица тој уште повеке пишти, а го успивам прво и додека е успан се доеме. јој мали слатки маки. ке ги научиме што кога им треба.
Свити јас се надевам дека вечерва убаво ке си спиете. (big-hug)
Епа женски одох јас. (piggy)
пс. саатот инаку не ми е точен сега моментално е 21 37

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by borjana » 02 Feb 2016, 22:37

добра вечер девојки
како ми сте да ве поздравам и да ве прочитам
Докторот Туран се наоѓа во ск на улица Загребска на кај козле, Дебора прости што касно ти одговарам.
Смешко стара цена за часови и теорија е 15000 а нова 21000.
ПОздрав до сите брзам да ве прочитам (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”