Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 07 Dec 2016, 15:20

Здраво девојки ете и јас набрзина да ве читнам, па да довршам со работа и правац дома, да си спремам ќе си имаме гости на спиење, кумот со девојката ама најубавото друштво на свет (rad) (rad) (part) (part) Мм е задолжен за мезето да купи и да го спрема, јас низ дома за салата и после до ниедно време дружење dance (joy) Ги обожавам нив двајцата, само се смееме како луди со нив, а ми фали една таква долгометражна седенка (lovet) (rad) Вчера со мм до 1 саат по полноќ правевме генералка, јас два дена кујната ја чистев се комплет завршив со сите елементи, па потоа цел стан го фативме и сега раат ќе уживаме со гостите (joy) dance (rad) Утре имам договорено кафе со една пријателка, па вечерта да го средам станот за В, бидејќи во петок после работа одиме за К, да си ја земеме В и недела кога ќе дојде таа мора се да биде на нејзино место од играчки,коцки итн (rolll) (laugh1) (thumbsup)
Деборче па ти си си направила продолжен викенд, браво колку убаво, да си прошеташ и да се изнауживаш (thumbsup) (cl) (big-hug) Киткат добредојдовте, можам да замислам како сте поминале во Парис, гушки за синко (big-hug)
Девојки сите до една ве гушкам силно, најсилно, и ви посакувам убав ден, а утре да си одморите ,па ете го петок кај е и викенд пред нас (beer) (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 08 Dec 2016, 08:34

https://s28.postimg.org/4829hs5v1/19168 ... 0000_C.jpg
Добро утро. Како сте во ова сончево ладно утро?
За многу години денес празник.
Ние денес слава кај јатрва ми. Ќе одам на помош. (smile)
Имајте убав ден.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Dec 2016, 10:21

Добро утро. (kup) Кит кет каде треба помош ти си таму. (kup)
Мачето што убаво сте си се ускладиле и со тм и со сите, ама тоа ќе да е и до тебе. (a2)
Ние дома денес. Некако сум уморна и како што е ладно си седиме дома засега. (smile)
Поздрав до сите. (l2)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Mari G » 09 Dec 2016, 08:18

Добро утро.
Ајде на (coffee). Сега седнав да ве исчитам и поздравам...Бебуш сеуште пие антибиотик, но подобар е. Со С спремаме роденден (smile) (part) (rad) декорации, торта од хартија, кутивчиња, разни глупости..Претходната недела излегов малку со женско друштво, утредента ми се плачеше за спиење (smile) (couch)
Потоа славевме и роденден на мм. 32 г. (smile) со друштво, убаво поминавме, прилично смешно (smile) (smile) (couch)
Вчера се зафатив со чистење, се чисти чисти и пак неисчистено (comp)
Во Понеделник кафе и торта од мене ;-)
(grupna-gushka) (l2)

Заклучена

Return to “Опуштено”