Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 23 Nov 2016, 13:12

Здравоооо!!!! Додека спие М јас идам со кафе и торта

https://s12.postimg.org/apjdp2bel/299_d ... i_espr.jpg
Смешко како е Д денес ,се надевам Дека нема повеке тт,а ти храни го добро тоа Во мешето (thumbsup)
Слатка уживате со М и гостите (love5)
Ние по полека се спремаме за роденден, С . секој Ден ни кажува каква торта да порачаме за М. и секој ден е различна (rolll) Денес ке го сликаме за поканчиња.
Инаку оди околу маса,се,држи и ако не е сигуран одма седнува по некогаш знае да пушти и да направи чекор два (thumbup)
Каде ни се другите мн слабо се собираме на кафе.
Позззз до сте. (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 23 Nov 2016, 17:46

Поздрав женски. Ме намамивте со благото. После кафето (coffee) (coffee) (coffee) добро ќе дојде (smile)
Како сте?
Смешко како е Д? Само со помин тт. Сега е време на ви рози и настинки. (a2)
Ленанела се спремате за роденден? Охрид сте или Хрватска? Поздрав до вас.
Слатка среќен роденден на М. (part) (part) (part) знам каснам ама ме немаше некое време.
Мари Г како сте вие?
Саншајн (a2) уште сте во Америка или дојдовте? Поздрав до сите вас.
Мачето поздрав до вас. Како е малата принцеза?
Деборааааааа јави се. Колку да не те мислиме. (big-hug)
Лејла како е со момците? Како е мешко?
Ве гушкам сите. Борјана Бубе Пеперутка Сашка Тина Анеанче и многу други кои ве нема. (grupna-gushka)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Mari G » 25 Nov 2016, 08:58

Добро утро другарки...ајде.. кафето е послужено..Денес частам за роденденот на татко ми. (beer) (beer) (part)
Јас сум станата од 6.00, го спремив и испратив бато во училиште..бебуш уште нанка, исто и тато па имав време да средам нешто по дома и на раат кафе да се напијам...Поздрав (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)


https://s17.postimg.org/dlaj4vw73/download_3.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 25 Nov 2016, 10:16

Ете ме и мене ме намамивте исто како и КитКат со благото ама сепак јас прво едно (coffee) (coffee) (coffee) Ние сме супер, одиме во градинка, после работа и градинка малку надвор на загадениот воздух,ама мора да не фати и воздух, викенд пред нас па ќе шетнеме (rad) (rad) Со мм и двајцата се подновивме со јакни, чизми ,панталони,џемпери се на куп, кога ќе ти притреба нешто се наеднаш треба (laugh1) (laugh1) Па сега по нет нарачав и на В тренерки два пара па ќе видиме какви ќе бидат (thumbup) Вечер сум кај една другарка на роденден, а со тоа друштво ми е преубаво излегувањето (part) (rad) Ќе заглавиме до доцна и утре сабајле мора мама на нога (rolll) (rolll) Денес Black Friday па може да се подновиме нешто (w1)На В и земав една играчка со коцки кои се редат,ги обожава коцките многу си игра со нив (love5) Инаку сите сме супер фала му на Бога, се шетаме по родендени, игротеки, кога дома лудуваме се во свое време (joy) dance Ве гушкам сите и ви посакувам убав ден (beer) (beer) и уште поубав викенд (grupna-gushka) (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 26 Nov 2016, 08:40

Добро утро. Како сте? dance (coffee)
Кај нас магла (cold) веќе 4 ден. Не ја сакам воопшто.
Ние станати од 6. Навика за на школо. Веќе пиевме кафе и чај. Денес одиме Охрид.
Ве поздравувам и (grupna-gushka) сите.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Bube » 26 Nov 2016, 10:02

Добро утро и од мене .
Кит кет среќен пат кон ох и убав помин . И тука синоќа имаше магла .
Маченце како и обично ужива во животот со фамилија и друштво (joy) ќе ми стане идол
Мери среќен роденден на татко ти жив и здрав да е
Лена нела како одат подготовките за роденден ? И јас уште малку ќе спремам втор за ќеркичка dance
Смешко како сте со Д и мешко ? Чувајте се
Слатка си има уште гости, што убаво (lovet)
Сите ве читам и ве поздравувам . Јас сакам да најдам работа некако се осеќам неубаво вака . За џабе ли учев на факс (rolll)
(coffee) (coffee) (coffee)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 26 Nov 2016, 13:59

Здраво и од мене. (kup) Кит кет убав помин во Охрид. (lovet)
Се прибирам навечер преку неделата и сабота ми е омилен ден, слободно време за шетање, одмарање, гослуци... (love5) (joy) dance (joy) Денес ми беше "продуктивно" утрово, се фрлив на трошење. (beer) За Квини порачав рог од елен за грицкање - занимација за неа, па јас со телефон се сторив и така. :ymblushing: Сега ќе можам да пишувам и од телефон. Стариот си имаше проблем со памтење на лозинката. Ќе пијам повеќе кафенце тука. (grupna-gushka)
Ве читам редовно и се радувам што сте добри. Поздрав за сите форумџики, форумчиња и тие најмалите во мешињата - нека се множат и да сте живи, здрави и радосни сите. (love5)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Petra » 27 Nov 2016, 03:24

Zdravo drugarki moi! (grupna-gushka)
Najprvo edno golemo izvinete sto ne koristam kirilicno pismo. Denes cel den se obiduvam da instaliram so makedonska podrska. I nikako da bidne, celo vreme se blokira telefonot. (ner) Tel. sekako e za nov, naskoro ke bide.
Sakav i torta napolitana da pocestam kako sto si e redot, ama pak blokiranje. (shaking)
Tuka ima prevkusni slatki, ke se pocestam i kafence edno ke si se napijam. :ymblushing:
Jas sum odlicno fala Bogu. Mi nedostasuvavte, mislev na vas, se druzime. (thumbsup) (jmp)
Pred da zaspijam ke citam po drugite temi.
Dobra nok! (grupna-gushka) (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 27 Nov 2016, 07:46

Добро утро. Јас сериозна бев кога реков дека почесто ќе пијам кафе тука. (coffee) Ставам за сите. Ако некој е жеден нека повели. (grupna-gushka)
Петра дошла без наполитана. (racinja) А да го донесеш телефонот на превоспитување? (fr)
Како сте другите?Како е во Охрид? (smile)
Поздрав до сите. (kup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 27 Nov 2016, 10:39

(coffee) (coffee) и јас озбилно на кафе ќе зачестам. (whistle)
Ние пак Охрид сме. Синко вонредни часови има. Ние со мм моментално пиеме чај покрај езеро. Но жива душа нема. И облачно е.
Петра убаво што се јави. (racinja)
Дебора (big-hug) тука си и ти.
Другите имајте убав ден.
Ве (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”