Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sunshine_2012 » 25 May 2017, 17:33

@SMESKO ќе си се навикнете и полесно ќе ти биде. Кога си воспоставеш ред многу полесно.
@Vesela многу ми е мило што те читам.Ако сака тм во куќа не се мисли. И јас си мислев дека целата работа околу дворот ќе си биде моја,но не е така тој си ја косе травата еден пат во неделат, плус си ги кроеше дрвцата и лозата во дворот. Сега ке купува мали оградици за да ги заштити цвекињата и така. Кај мене ме молат да дозволам златен лабрадор да земеме,јас сум на два ума и сакам и некам,се си мислам дека грижата за него ќе биде моја. Си мислам после 2 год. таман децата да можат да се грижат. Еј мож те убедиц за куќа (laugh1)
Инаку ние сме на бербер сите туто коплет ќе се шишат. Втор пат ќе му биде на Ф. ќе видеме како ке биде. После ќе си добијат киндер јајце за добро однесување. Додека чекат играат игра и баш се супер. Поздрав друштво (beer)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 25 May 2017, 21:20

Саншајн веќе го гледам лабрадорот како си игра со децата... (lovet) (joy) dance (joy) мене ќе ме убедеше 100 пати за куќа, ќе видиме Веселка како ќе се држи. (laugh1) Куќа со голем двор, ма со парк ми е сон. (lovet) Кај нас на езеро има такви, ем огромни дворови околу нив, ем езерото пред нив - убавини. (lovet) (lovet) (lovet) Веселко купуј куќата. (rolll)
Смешко вредницо убаво што пиша, една сиииииилна гушка за вас... ќе дојде време и за повеќе дружење. (a2)
Јас имав гости, сега малку да присредам и ќе си легнувам. Утре е петок!!! (rad) (jmp) (beer)
Добра ноќ на сите, се читаме утре. (kup)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by ripcence » 25 May 2017, 23:05

Девојки добра вечер, ме нема одамна, гледам форумот на мобилен е поинаков (му се чудев малку (rolll) )
Јас да ве поздравам, имам многу за читање, ептен сум пропуштила, се надевам не ми се лутите.
Ѕвере си оди во градинка редовно, додека е тој таму јас раат си средувам по дома (додека не најдам работа), кога ќе си дојде исто како да не сум чистела-како ураган е.
М е годинава полуматурантка, па и со неа бараме да ја дотераме и запишеме средно.
@sunshine_2012 (има и таг :) ) ние на 2-3месеци одиме за Тетово, можеме кафенце да договориме (lovet)

Ве поздравувам сите, имајте добра ноќ (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sunshine_2012 » 25 May 2017, 23:52

Мене ко ме нема саглам ме немаа. Али сега еве ме дремам на форумот. (rad)
@ripcence баш ќе ми биде мило да се видеме на кафе кога ќе дојдеш во Те.
Добра ноќ (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 26 May 2017, 09:43

Женички добро утро, ние турбо деновиве спремав за именденот на мм , имавме два дена гости, и сега малку одмо. расне и станува побесна, среќа мајка ми е тука па се заигруваат и се стои пред врата со патиките за надвор, денес чистење, машина да вклучам да бидам слободна за викенд малку д апрошетаме, времето промнелви де сонце де дожд.пепрутче (part) (part) (part) среќен роденден и на тебе и на К среќно и вечно име. Деборче те нема овие денови како е Квини, Смешко (grupna-gushka) ,Весела,Мари Г, мачето, Рипченце,Саншајн убав ден и викенд.
https://s22.postimg.org/9nsyc114t/Coffe ... recipe.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Maceto » 26 May 2017, 10:04

Добро утро девојкиии убавииии (coffee) (coffee) (coffee) Ете после толку време и јас се појавив (laugh1) Денес петок дождлив ама петок е (beer) Ме немаше, имавме многу гужва на работа, па дома со В по цел ден шетање, ми беше три дена со вирус со тт, ама фала му на Бога на нозе го помина и потоа отиде кај бабите во К, малку да подигнеме имунитет оваа недела, па здравје од пон во градинка. Онака е супер, збори, трчи, кога збори што се разбираме, што не (thumbsup) На 24.05 ни беше годишница од бракот, па сами во Ск бевме (lovet) (lovet) па супер си пројдовме (joy) (lovet) (tongue) Инаку сите сме добри, времто малку на есен тера, ама кај и да е од пон се опорава и ќе удриме пак во парковите на шетање (part) Морам да одам , гужва на работа ме вика хахахах, а вас ве гушкам силно и ви посакувам убав најубав ден. а уште поубав викенд (grupna-gushka) (part) (beer)

Љубов3
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 21 May 2017, 21:43
Му се допанале: 10 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Љубов3 » 26 May 2017, 10:54

Добро утро женски.
Уште се навикнувам на форумов, малку тешко ми оди дека од мобилен пишувам, но ќе се навикнам.
@sunshine_2012 и јас сум од те.

И јас живеам во куќа со голем двор, но мм е повеќе задолжен за него и свеки за цвеќињата. Јас немам некој мерак за тие работи.
Мерак имам да си седнам и да си уживам (laugh1)
Поздрав

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sunshine_2012 » 27 May 2017, 07:38

Добро утро! (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
Денеска сакав да си поспијам малку повеке ама ништо од таа работа. пак си станав во 6. по навика најверојатно, малиот уште ми спие, големите еве ги станати и си гледт Веџителс, денеска им е ден за гледање само одсабајле (smile).
Денеска му е роденден на мм (part) (part) (ce) имам испланирано нешто убаво само за нас двајцата, добро е што мајка ми е тука па си имаме бејбиситер (rad).
@Љубов3 мило ми е што си од Те. па може да се видеме на кафе. (coffee) (coffee)
@Maceto мило ми е што пиша. Децата се така си сакат надвор на шетање. Јас го гледам Ф тој се научи надвор по двор и овие денови затворен дома и пишти сака надвор. Зајде ке се опорави времето и цело лето е пред нас.
@Debora денеска не е на работа па поспана уште ја нема на (coffee) (coffee).
@sweety87 кажи колку е добро кога мајка е покрај тебе па ти помага, кога мајка ми дојде јас се препородувам помош голема ми е. Му благодарам на Бог за неа голема подршка ми е.
Гледам како малку сонце продира низ облаците. Се надевам дека ќе има сонце ми треба и мене, а и на моите јагоди (rolll)
одам да топлам млеко.
Имајте благоловем ден. (bu) (piggy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 27 May 2017, 10:25

Добро утро. (kup)
Саншајн фала за кафенцето. Јас разбрав дека имаш органски јагоди, ама не знаев дека сами си ги садите - милина една. (lovet) (joy) dance (joy) Среќен роденден на тм (part) , Бог го благословил со мудра жена. (a2)
Љубов добродојде на темава. Значи уште една тетовчанка имаме. (love5) (kup)
Мачето и јас одвај чекам да се управи времето, да може да се шета и по паркови и природа. (rad) Еве имаше сонце, па сега облаци. (tap) Сакам да ја носам Квини на езеро да плива, ама ова не ми оди во прилог. (sneeky)
Слатка расте убавицата и повеќе ќе ве занимава сите. (jmp)
Рипченце стварно ептен одамна те нема. (a2) Поздрави ја и Радост ако се гледате. (kup)
Поздрав до сите. Имајте убав ден. (kup)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Peperutka » 28 May 2017, 02:06

Девојки да ве поздравам пред спиење (big-hug)
Фала на сите за честитките,убаво си поминавме,и мама и Кирил си добија подароци а заедно дувавме свеќички на тортата (whistle) Убав ден со уваво расположение (part)
Ајде јас легнувам поздрав до сите (a2)

Заклучена

Return to “Опуштено”