Како до заштита од несакана бременост?

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
mimi16
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 14 May 2012, 00:58

Како до заштита од несакана бременост?

Post by mimi16 » 21 Aug 2012, 23:50

EVE I OD MENE EDNA TEMA.KONECNO PO RAGANJETO NA MOETO BEBENCE SE VRATIVME NA SEKSOT ,SEUSTE DOJAM I POSLE 10MESECI DOBIV KONECNO.PA KAZETE POISKUSNI ZENI KAKO DA SE PAZIME AMA BEZ KONDOMI SPIRALI DIJAFRAGMII TRISTA DR.LEKRSKI RABOTI SEGA DEF.NE NI TREBA USTE EDNO BEBE!NEKOJ SOVET PLSS

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Како до заштита од несакана бременост?

Post by Mamino_srce » 22 Aug 2012, 09:58

MImi16, me iznasmeja mila da znaes. Ako ne sakas kondomi, spirali, apcinja i drugi lekarski raboti togas sto da ti predlozime? Nemajte seks. (laugh1)
Ne stvarno, druga zastita osven ovie i toa da mt ne ejakulira vo tebe tuku nadvor (sto i nie nekoja zastita), ne postoi. Taka da ne znam sto da te sovetuvam sto ti veke znaes. Se nadevam sepak ke si najdete resenie i ke uzivate (ttc)

mimi16
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 14 May 2012, 00:58

Re: Како до заштита од несакана бременост?

Post by mimi16 » 22 Aug 2012, 15:50

(rad) znam se okolu kontracepcija ama ne mi se stavaat nikakvi preparati i sega zasega se stitime taka so prekinat odnos (smile) bez ejakulacija vo mene ama kako sto citav po forumov ni taka ne bilo bezbedno zs i prethodno izleguvale spermatozoidi pred ejakulacija

Одговори

Return to “После породувањето”