Сексот по породувањето

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by konstantina 6 » 24 Aug 2012, 20:35

Nespretna wrote:А јас имам друго прашање мамички.

Дали сексот после породување беше ИСТ како и пред? Бидејќи сум слушнала дека после природно породување, мускулите во вагината се растегнувале, олабавувале, па не било истото уживање како и порано. Демек и на мм не било исто задоволството... :ymblushing: :ymblushing:

Ваше мислење?
EEE Nespretna..toa da..ke ima pogolema lufta dolu.. (rolll) (rolll) (rolll) nema sekako da bide ista..nikogas poveke hehehe me nasmea so prasanjeto!
Jas imam edna drugarka porodena so 2 carski i me zezase deka taa si bila ista dolu..a nie ne..hehehe (rolll)
E toa ti eako sakame bebe..mora da izleze bas od damu..drugo chare nema... (thumbsup)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Mamino_srce » 24 Aug 2012, 21:23

Е а кај мене е па другачије. Мислам дека ми е поубаво. Не мислам него така е:)) Не знам зошто, ама јас немам луфта долу, хаха. А имам слушнато и од другите дека исто им било поубаво после пороѓај.
Мускулите се растегнуваат , ама и се враќаат, можеби кај мене повеќе се собрале (rolll)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by happy cumulus » 24 Aug 2012, 21:41

E tuka i jas sum so Mamini srce:)) I mene mi e poubavo sega. E sega, jas so carski se porodiv, ama navistina neznam sto e smeneto sto sega mi e poubavo, ama milo mi e sto e taka! (smile)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by konstantina 6 » 24 Aug 2012, 21:52

happycumulus wrote:E tuka i jas sum so Mamini srce:)) I mene mi e poubavo sega. E sega, jas so carski se porodiv, ama navistina neznam sto e smeneto sto sega mi e poubavo, ama milo mi e sto e taka! (smile)
Heppycumulus, ako praime muabet za sexot konkretno, i mene sega mi e poubavo, nekako sum pozrela i znam so sakam... (rad) , AMA so golemi bukvi nemozete da kazete deka posle prirodno poroduvanje dolu ke ste potesni..mislam nema logika...barem ne medicinski...a za tie so carski jasno e deka ke im bide dolu isto...
ispaga deka doktorot ja podzatvoril poveke od sto e prirodno, t.e. zasil...ne znam mi nema logika..pravam muabet za sostojbata na vaginata, a ne za toa sto sega poveke vi se saka ili vi e poubavo..ne zezajte sega curi... (rolll) (rolll) (rolll)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by happy cumulus » 24 Aug 2012, 22:04

E jas ne zborev za sostojbata na vaginata, se izvinuvam (laugh1). Ne ni mozam da zboram za toa, zatoa sto ne sum imala vaginalen poragaj. Ama samo sakav da kazam deka seksot mi e sega mnogu podobar (smile). Od 90 otide na 100 (laugh1) (laugh1) (laugh1).

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by konstantina 6 » 24 Aug 2012, 22:08

Da de src, pa za sostojbata praev muabet..Nespretna pogore postavi prasanje dali bila ista posle poroduvanje..pa zatoa i taka odgovoriv... (laugh1)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Mamino_srce » 24 Aug 2012, 23:25

konstantina 6 wrote:Da de src, pa za sostojbata praev muabet..Nespretna pogore postavi prasanje dali bila ista posle poroduvanje..pa zatoa i taka odgovoriv... (laugh1)
Konstantina, jas navistina mislam da nema razlika vo sostojbata (smile) Pa sega ti se cudi koliko i da sakas, i razmisluvaj logicki, ama toa e. A ako pak od druga stana razmislime logicki zosto da mora da bide "olabavena"? Bez veze, bas zatoa sto e muskul, toj raboti, se sobira i otpusta. Taka e stvoreno toa, so taa funkcija. I na mazite "muskul" im se sobira i opusta, pa toa ne e logicno, ama ete taka e. (laugh1)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Nespretna » 25 Aug 2012, 01:17

(rolll) (rolll) (rolll) (rolll) Уф каква полемика... Кажујте луѓе ако има разлика, уште сеа потпишувам царски рез (rolll) (rolll) Се шалам, секако... Прво се нека биде во ред, а после, па (confus) ќе се навикнеме на шо треба... А сега ми текна друго прашање, повеќе за смешки (rolll) (rolll)

Викате имало малку луфта (rolll) ... Колкава е таа луфта бе луѓе, да не влегува и воздух внатре? (rolll) Леле прашања како мало дете поставувам...

А значи генерално, кај секој е различно. Зависи кој колку ги вежбал мускулите претходно, а? (rolll) Леле ме изнасмеавте, ама сепак фала на одговорите. (l2)

п.с. Муабетов тука да ни остане (ga)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Mamino_srce » 25 Aug 2012, 12:39

Неспретна, ме изнасмеа да знаеш. Ај ти убаво породи се, па ќе пишеш тука и твоето искуство, колку луфта било кај тебе. (rolll) Се шалам, не замери.
А инаку за вежбање на мускулите, тоа да, мене ме советуваа да додека бев бремена при мочање вежбам, така што ќе заустављам и отпуштам млазот, ако разбираш што сакам да речам. Мислам не мораш при мочање, туку само тоа ќе ти е показателот да ли добро собираш мускулите, разбираш. Тоа помагало за вежбите на вагината, и понатаму за пораѓајот. Ете па вежбај. (thumbsup) Мускулите стануваат пофлексибилни.

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Pcelka » 23 Sep 2012, 00:47

Девојки ве исчитав сите и еве јас да ви го кажам моето искуство после првиот пораѓај ми беше шубе ми беше страв ама полека полека се опуштив после цели два месеци и после сексот ми беше мноооогу поубав од порано а исто и на мм не приметуваше разлика а сега после вториот пораѓај на точно месец и 22 дена имавме секс и што да ви кажам ееееееееептен беше прекрасно јас се плашев многу како ќе биде па да не ме боле па ова она ама ништо од тоа немаше едноставно беше исто како пред тоа само сега беше нежно полека и траеше подолго,постепено темпото се забрзуваше а исто и желбата па можам да ви кажам дека сега ни е поубаво дури и од кога бевме сами без деца.

Одговори

Return to “После породувањето”