Сексот по породувањето

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
ninag
Нов член
Нов член
Мислења: 61
Придружен: 24 Sep 2011, 19:48
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by ninag » 06 Mar 2013, 19:56

lele lugeeeeee
dodeka se namolivme za seks leleeeeee
sum zaboravila heheheheheh
na pocetokot bese tesko bidejki bev siena i nekako neprijatno e osekav ama po2 -3 pati se si bese isto
ama pominaa 4 meseci po poroduvanjeto i edvaj mm me namoli hihihi

majaatan
Член
Член
Мислења: 176
Придружен: 02 Nov 2012, 23:23
Location: Скопје
Му се допанале: 56 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by majaatan » 21 May 2013, 19:26

јас ќе си пукнам за секс...во петок се 40 дена а мене скоро и не ми тече крв ама затоа излегува нешто како жолто и мнноооооогу мириса на гадно на мртво..и јас се изнасмеав ама стварно мн е гадно, бањај се бањај се ама пак ете го...и сега бидејќи сум шиена бајаги, на едно место мн лошо ме сошиле и како да ми е преклопена кожата и плус чворот е таму од конците...еднаш пробавме ама тапа..почна да боли и страв ме фати ама каде и да е пак ќе видам (smile)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by ripcence » 06 Jun 2014, 02:21

Си зацртав дека додека не отидам на преглед нема (dve) , и прегледот бидна, а мене многу ми е страв (прв пат вака да неможам да се опуштам) се си мислам ќе се распаднам (fr) , не е дека нешто ми се сака-ама мора да го испоштувам мажево :ymblushing: , сакав да ја прашам докторкава ама пусти срам не прашав, таа ми рече додека доиш ќе пазите-сигурно тоа значеше може (rolll)
Читав дека после царски сексот бил многу непријатен и болен, вистина? (unsure)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Радост » 06 Jun 2014, 02:28

Вистина. Јас до пред еден месец имав уплав од секс. (rolll) Шала на страна, мене ме болеше првите два пати, не некоја силна болка ама доволно непријатна.
Со тек на време веројатно додека се среди масакарот внатре, нормално е ...

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by maried » 06 Jun 2014, 11:08

Sto bese toa seks posle poroduvanje??? Tapa sme I nie, aj sto boli, boli, ama nenaspana sum, I koga L spie gledam I jas da dremnam :-/

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by imambebe » 06 Jun 2014, 13:14

Ако ви кажам дека уште не сме имале однос со мм ќе ми се смеете?
Ај што од Д навистина не ни можиме, ама и многу ми е страв. Се чудам како мм уште ме трпи и толерира.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by Peperutka » 06 Jun 2014, 16:44

Не се сеќавам многу за првиот секс после царскиот,мислам дека беше по 2 месеца.
Мм беше многу нежен и внимателен па не ми беше непријатно па и дека сакавме побрзо за второ бебе (уште кога К.имаше 3 месеци ми се јави желба за второ бебе (tongue) )
Покрај К. си имавме време за (ttc) ,ќе го заспиев некаде околу 21.30 и ние (ttc) .воопшто не ми беше тешко ни непријатно.
Девојки,уживајте во (ttc) додека се бебушите мали,кога ќе потпораснат ќе ве видам (tongue) (tongue)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by srculence » 27 Jun 2014, 17:35

Luge mene epten me sosile nie poslem 4 meseci imavme seks i neke do kraj (rolll) (rolll) (ner) (ner) epten me sredile i boliiiiiii,Sega za sega ne planiram samo ke si se guskame xixixixixxi

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by sunshine_2012 » 27 Jun 2014, 17:50

Срцуленце, ке се опушти после неколку пати секс, нормално е дс се чуствуваш така, ама пробајте со лубрекант за да биде полизгаво , можеби си сува па да е така. не се откажувајте, многу е важен сехот за брачните другари, ве зближува и ке си го ставетете како преоритет. бебето да треба да се гледа ако ви е непријатно од него тогаш или вие или тоа ставете го во друга соба па водете љубов, инемојте да се плашете. (smile)
ние со мм имавме одма сех после прегледот кој ми беше пред 40 ден се си беше во ред со мене и почетокот беше болно ама со лубрекант се реши тоа. Ве поздравувам сите (big-hug) и

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Сексот по породувањето

Post by srculence » 27 Jun 2014, 20:04

Фала Саншајн ќе пробам се надевам нема да биде болно

Одговори

Return to “После породувањето”