Како да се направи жената среќна?

Општи теми за жената, размислувања за жената...

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Како да се направи жената среќна?

Post by Debora » 02 Apr 2013, 17:52

Ја видов сликава и се изнасмеав, па не може да е толку комплицирано, нели? (laugh1) Барем од наша перспектива не е. (rolll)

http://s10.postimg.org/uqqxvxdm1/doberm ... _image.jpg

Има една убава изрека: Happy wife - happy life. (thumbsup)
Како ве прават вашите мажи среќни?
Мене среќна ме прават ситниците, кога мм ќе покаже дека се грижи, кога ќе се вклучи во тоа што мене ми е важно (па макар за него да е губење на време или непотребно нешто. (re) ) Тоа најчесто се толку обични работи... секојдневни, а он знам дека мисли дека се работи за формула како таа горе. (rolll)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Како да се направи жената среќна?

Post by Mimi Bella » 06 Jul 2013, 13:57

Jas im se raduvam na sitnicite i malite nesta i tie me pravat srekjna, dovolno e nautro koga stanam na ogledaloto da vidam zalepeno livce na koe pisuva TE SAKAM, srekna sum koga mm mi pomaga 8o spremanjeto pojadok, rucek i mn drugi mali nesta pravat da se cuvstvuvam sakano i sr dance. (joy) ekjna...

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Како да се направи жената среќна?

Post by Fiona » 06 Jul 2013, 16:00

Некогаш и некое парче накит не е на одмет (laugh1) (laugh1) (laugh1)
мала шала ( или не.. хихи)
али вистина е дека не сме комплицирани ама ич, ако така некогаш делуваме (laugh1)
како беше тоа... малите нешта ги прават работите поубави (bu)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како да се направи жената среќна?

Post by Lejla7 » 06 Jul 2013, 17:07

Не ми требаат изливи на љубов од мм налик на тинејџерските години или филмовите што ги гледаме за да бидам среќна, дури искрено и ме нервира кога некои толку интимни работи за еден пар, како што е на пр. запросувањето се изнесуваат во јавност за некој да аплаудира...порано, да си признаам, се восхитував на такви нешта, сметав дека не е љубов ако не е докажана со некој гест, настап, парадирање ...
А сега? Непроценливо е чувството кога се враќам дома од работа, а тој средил се, приготвил нешто ситно да каснеме и со трпение ми ги слуша сите невротични ситуации и испади што сум ги имала, дури и кога е изморен. Понекогаш не мораме ни да зборуваме, едноставно е доволно да се погледнеме и да си кажеме многу нешта...среќна сум што го имам таков каков што е

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Како да се направи жената среќна?

Post by malenaD » 06 Jul 2013, 20:52

И јас сум среќна со ситните работи, на пример малку повеќе внимание,еден бакнеж кога ке станеме,кога се враќа од работа,кој и да период од денот , приготвување на ручек заедно,помагање,некој убав разговор,гледање на филм, излегување на вечера( мислам сами двајцата било во кафана,пицерија,кафич)
а посебно среќна ме прави кога ке ми даде цвет без посебна причина( имаме другар што има цвекара и кога ке донесе тој некој убав цвет обавезно го имам дома)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Како да се направи жената среќна?

Post by Happy^_^ » 09 Jul 2013, 11:39

Еве вчера што ме направи среќна (rad) Вечера направена од мм (thumbsup) Значи, многу го сакам (love5)


http://s9.postimg.org/ljiidit27/1016912 ... 2800_n.jpg

Одговори

Return to “Жена - разно”