Спомени од бременоста

Општи теми за деца, кои не ни се опфатени во претходните подфоруми.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Спомени од бременоста

Post by Peperutka » 18 Dec 2013, 13:25

Какв се вашите спомени од бременоста?
По што ќе ја паметите бременоста,дали ви се случил некој посебен настан или случка?
Опишете ни ги тие прекрасни 9 месеци (love5)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by Vesela » 18 Dec 2013, 14:51

Мммммммммммм убави спомени, најубавиот период, исполнет со исчекување, радост, страв, среќа.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by kit-kat » 18 Dec 2013, 15:18

Ооооо Пеперутка кај ме однесе (lovet)
Во најубавиот период од животот,кој го поминав најлесно,највесело на нога (sonic) буквално со трчање.
Од шетање и работа на бокс заминав. (smile)
На секоја им посакувам ваков период (bu) (bu) (bu)

melanija
Нов член
Нов член
Мислења: 77
Придружен: 16 Dec 2013, 20:33
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 30 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by melanija » 29 Dec 2013, 01:49

Се разнежнив пред спиење, најубав период во мојот живот а и дека беше долгоочекувана ... (love5) (a2) сега имам две душичиња ако даде господ одиме на трето само малку да ми потпораснат овие оти ме збудалија (ner)

eli_bube
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 28 Dec 2013, 20:29
Му се допанале: 6 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by eli_bube » 29 Dec 2013, 13:03

Меланија имаш близначиња??? Сигурно не е лесно, и моите се малецки знам што сакаш да кажеш (ner) хахаха... Не се лесни ама најслатки се кога се мали, да ни се живи и здрави само тоа сакам. А и ние да сме за да си ги изгледаме и да им помагаме, мамичка си е мамичка цел живот биле они мали големи... секогаш ке им се секираш. Иначе моите први две бремености беа ок, онака, само многу килажа качив, со првото 22 кг после раѓање симнав 15 кг после 6 месеци, со второто качив 30кг и не симнав ништо освен тие 6 од бебето, така што со третото ем бев огромна, и стварно бременоста ми беше скроз различна, со лошење, вртоглавици, висок притисок и качив 14 кг ама имав од второто уште, така што уф се уште си носам 40кг плус на мене и мора да се симнат... Иначе најдобар период во секоја бременост е нормално кога ке почне да мртка бебушот и чувствуваш дури тогаш дека во тебе расте живот, чудото Господово.... И никогаш не ми е верно се уште, дека од мојот мев такво прекрасно суштество може да излезе... Чудото на животот се децата, да се живи и здрави и среќни сите деца на светот, они го чинат поубав

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by Petra » 29 Dec 2013, 13:36

Пеперутка, убава тема, нежна. (love5)
Најубавиот период и почеток на најубавите години. (jmp)
Среќна, исполнета, силна, постојано во движење бев, исчекување како ќе биде, па ќе ме клоцне некое ноже или раче, па брррррр некои движења во стомакот како бранови. (joy) Па го гледав на огледало стомакот, го галев, па го сликав да си имам спомени и да и ги покажам на мојата ќерка. (love5) Најсреќна бев. (love5) (love5) (love5)

melanija
Нов член
Нов член
Мислења: 77
Придружен: 16 Dec 2013, 20:33
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 30 пати

Re: Спомени од бременоста

Post by melanija » 29 Dec 2013, 21:54

Меланија имаш близначиња??? Сигурно не е лесно, и моите се малецки знам што сакаш да кажеш (ner) хахаха... Не се лесни ама најслатки се кога се мали, да ни се живи и здрави само тоа сакам. А и ние да сме за да си ги изгледаме и да им помагаме, мамичка си е мамичка цел живот биле они мали големи... секогаш ке им се секираш
не се близначиња, ама и деве ми се инвитро зачнати... се сложувам со тебе дека не е лесно, ама животот без нив не е исполнет. поздрав

Одговори

Return to “Разно за децата”