Таблети за слабеење

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by sweety » 15 Apr 2015, 14:33

Јас сум голем поборник за таблети за слабеење, мислам дека после се враќаат од искуство на мои пријателки што користели таблети ,мислам дека тоа е се хемикалии, сепак со исхрана и вежбање може да се дојде до посакуваната тежина, посебно сега кога е пролет, јас за еден месец ослабнав 5 кг. секое утро трчав на почетокот потешко ми одеше ама после се навикнав околу 40 мин. трчање кога се изморував брзо одење, исхрана леб , благо ,газирани сокови не , е сега јадев повеќе салати, овошје , супа и обавезно доручек ,таков ми е метаболизмот за една недела можам да ослабнам 2-3 кг. ако припазам на јадењето ам и брзо си ги вратам оти се опуштам не јадам благо ретко ама пици, гиро ,сендвичи, бурек обожавам и тоа ми епроблем

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by eri » 15 Apr 2015, 17:43

Ni jas dosega ne sum koristela no po forumi sum procitala ubavi iskustva so ovie apcinja velat za namaluvanje na apetitot .No ne sum sigurna deka ke gi zemam.

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by only44you » 24 Apr 2015, 16:01

eri wrote:Sega vidov deka ima tema za tableti za slabenje?
Nade gi imas probano Slime line tabletite?/ ili pak nekoja od vas dali ste slusale nekoe pozitivno iskustvoo..
Jas gi imam probano i imam prekrasno iskustvo so niv. Za 6-7 nedeli oslabev 10 kila. Pies apce i nemas voopsto apetit, bar kaj mene bese taka ;)

Одговори

Return to “Здравје - општо”